Британският премиер Риши Сунак е изправен пред предизвикателството да стане

...
Британският премиер Риши Сунак е изправен пред предизвикателството да стане
Коментари Харесай

Британският премиер става веган за месец заради 1 милион паунда

Британският министър председател Риши Сунак е изправен пред предизвикването да стане веган за един месец в подмяна на подаяние от 1 млн. паунда за щедрост, заяви в. „ Индипендънт “, представен от Българска телеграфна агенция.

Сумата от 1 млн. паунда идва от богат донор посредством веганска организация, която твърди, че отглеждането на животни е съществена причина за нездравословните излъчвания на парникови газове.

Дарителят и организацията „ Веган потомство “ („ Generation Vegan “) настояват, че Обединеното кралство не може да реализира задачата си, без да понижи фрапантно потреблението на месо и млечни артикули, които са причина за „ минимум 16,5 % от излъчванията, породени от индивида “.

От през днешния ден всички великански билбордове на метростанция „ Уестминстър “ ще разпространяват предизвикването към Сунак, като рекламите ще бъдат ситуирани на пероните, във влаковете, на ескалаторите и на вратите за продажба на билети.

От събота и през първите 10 дни на новата година в националните вестници ще се появят реклами на цяла страница, публикуващи отворено писмо до него.

В писмото, изпратено до „ Даунинг стрийт “№ 10 в сряда, Наоми Халъм, основен изпълнителен шеф на „ Веган потомство “, написа: „ Бихме желали да дарим 1 млн. паунда на определена от Вас благотворителна организация в подмяна на това, че ще приемете растителна диета за един месец. “

„ Приемането на растителна диета е едно от най-хубавите неща, които можем да създадем, с цел да подкрепим английските фермери и нашата природа, като в същото време осъществим уговорките си за понижаване на излъчванията и подкрепим публичното здраве. “

Говорител на „ Даунинг стрийт “ № 10 съобщи, че не може да предложи коментар и не може да каже дали министър председателят е бил осведомен за евентуалното подаяние.

Миналата година някогашният американски президент Доналд Тръмп отхвърли сходно предложение, като съобщи, че „ се опасява да не загуби мозъчните си кафези “, се твърди в една книга.

Папата не отговори на същото предложение, само че даде благословията си за акцията, а по-късно прикани младежите да ядат по-малко месо.
Източник: newsbg.eu


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР