Британският премиер Киър Стармър заяви вчера, че ще сложи край

...
Британският премиер Киър Стармър заяви вчера, че ще сложи край
Коментари Харесай

"Край на отворените граници" на Острова: Мерките на Стармър срещу миграцията

Британският министър председател Киър Стармър съобщи през вчерашния ден, че ще постави завършек на " проваления опит с отворените граници " посредством широкообхватни промени за доста ограничение на чистата миграция.

 Англия желае по-малко непознати служащи, обмисля да ограничи визите за тях Виж още Англия желае по-малко непознати служащи, обмисля да ограничи визите за тях

Ето и главните промени:

Ниво на чистата миграция

Стармър сподели, че няма да слага избрана цел за намаляването на чистата миграция, макар че в политически документ на държавното управление му написа, че е допустимо измененията да понижат броя на идващите хора с към 100 000 души годишно.

Официален представител на държавното управление сподели, че е допустимо спадът в броя на хората да е и по-голям, изключително в случай че държавното управление реши да предприеме спомагателни стъпки за ограничение на имиграцията.

Гражданство

Имигрантите във Англия ще би трябвало да прекарват 10 години в страната за разлика от актуалното петгодишно условие, с цел да получат автоматизираното право да аплайват за безсрочно " разрешение за оставане " или поданство.

Лица, които съумеят да потвърдят " приноса си към стопанската система и обществото ", ще могат да аплайват по-рано.

Правителството ще се съветва, преди да вземе решение по кое време измененията да влязат в действие и дали те ще важат за имигрантите, които към този момент са във Англия, или единствено за новопристигналите.

Затваряне на маршрута през обществения бранш

Кабинетът сподели, че наемането на служащи от чужбина през бранша на обществените грижи ще спре. Този ход ще ускори натиска в сфера, която поначало страда от продължителен дефицит на чиновници.

В политическия си документ държавното управление показва, че ще има " временен интервал " до 2028 година, по време на който срокът на деяние на към този момент издадените визи би могъл да бъде удължен и задграничните жители във Англия биха могли да стартират работа в обществената област.

По-високи разноски за наемане на задгранични служащи

В документа на държавното управление написа, че то ще увеличи с 32% таксата за импорт на задгранична работна ръка, която работодателите заплащат, когато наемат от чужбина чиновник посредством виза за дипломиран служащ или по различен сходен метод.

В момента за наемането на трудови мигранти зад граница се заплащат по 1000 английски лири (1318 щатски долара) за чиновник в огромна компания през първата година и 364 лири за подобен в дребна. Според държавното управление тази такса не е била повишавана от 2017 година и нарастването подхожда на инфлацията.

Студенти

Чуждестранните студенти към момента ще имат право да работят във Англия, откакто завършат, само че единствено за 18 месеца, а не както до момента - за две години.

Правителството сподели, че ще изследва опцията за облагане на приходите на висшите учебни заведения от образованието на задгранични студенти.

Въпреки че към момента не е взето решение, политическият документ планува облагане с 6% на такси за образование и в него се показва, че това би могло да докара до нарастване на разноските за обучение във Англия.

Английски език

Правителството сподели, че ще има по-строги условия за владеенето на британския език при издаването на другите типове визи.

Пълнолетните членове на фамилията, идващи в страната с служащи или студенти, ще би трябвало да показват главно равнище на знания по британски език, с цел да получат виза.

Търсещи леговище

Въпреки че фокусът на вчерашното изказване беше върху ограничението на незаконната миграция, държавното управление сподели, че ще постави старания за приемането на ново законодателство, което да улесни експулсирането на някои категории търсещи леговище лица.

Правителството сподели, че ще показа законопроект, който да ограничи опциите на претендентите за бежанска протекция да се базират на Член 8 от Европейската спогодба за правата на индивида, който пази правото на семейство по този начин, че по-малко случаи да бъдат считани за " изключителни ".

По думите на английското държавно управление още ограничения за промяна на системата за даване на леговище ще бъдат оповестени по-късно тази година.

Източник: dir.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР