Британският премиер Киър Стармър подаде оставка. Той обяви и че

...
Британският премиер Киър Стармър подаде оставка. Той обяви и че
Коментари Харесай

Киър Стармър обяви, че подава оставка

Британският министър председател Киър Стармър подаде оставка. Той разгласи и че се отхвърля от водачеството на Лейбъристката партия. Стармър излезе да приказва на Даунинг стрийт малко след 9:30 локално време (11:30 българско). 

Новината не е непредвидена, защото през последните няколко дни английските медии спекулираха с оставката му. Натискът върху Стармър се ускори внезапно в петък, откакто неговият политически противник Анди Бърнам завоюва място в английския парламент, което му разреши публично да оспори водачеството в Лейбъристката партия. 

В неделя американският президент Доналд Тръмп дори разгласи оставката на Стармър преди самия него. 

" Идването ми на Даунинг стрийт преди две години беше най-гордия миг в живота ми ", съобщи английският министър председател при започване на изказването си. Стармър сподели, че е влезнал в политиката поради шанса да промени живота към по-добро на милиони хора. След това той разгласи, че напуща поста, както и този на водач на партията. 

" След като напущам най-сериозната работа в страната, ще се отдам на най-важната. Тази да бъда най-хубавия брачен партньор на моята фантастична брачна половинка Вик, която ми беше опора в положителните и в неприятните времена. Както и да бъда най-хубавия татко на моите красиви деца, които са наслада и горделивост за мен ", сподели към този момент някогашният министър председател. 

Накрая на късото си изказване Стармър прегърна брачната половинка си и двамата влязоха назад в постройката на Даунинг стрийт 10.

 
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР