Британският премиер Киър Стармър днес омаловажи опасенията, че Великобритания може

...
Британският премиер Киър Стармър днес омаловажи опасенията, че Великобритания може
Коментари Харесай

Стармър омаловажи опасенията, че пращане на войски в Украйна ще създаде риск от конфликт с Русия

Британският министър председател Киър Стармър през днешния ден омаловажи опасенията, че Англия може да бъде въвлечена в спор с Русия по отношение на вероятно разполагане на мироопазващи войски в Украйна, предадоха ДПА и Българска телеграфна агенция.

На постоянно чуване на премиера в Народното събрание в Лондон Стармър бе запитан от лидерката на Консервативната партия Кеми Бейдънок по отношение на опасенията за опцията английските войски да бъдат нападнати - непосредствено от Русия или от нейни проксита, в случай че се изисква помощта им при положение на вероятно спокойно съглашение.

Стармър сподели, че прави " всичко допустимо ", с цел да подсигурява, че Съединени американски щати и Европа " работят дружно за дълготраен мир " за Украйна, като добави, че Англия " не би трябвало да избира " сред тези две страни.

" Да, това е последното нещо, което някой желае да види, и смисълът на това да се подсигурява, че ще има дълготраен мир и всяка договорка, в случай че има такава, ще бъде предпазена, е да се избегне спор, с цел да се подсигурява, че ще има мир ", добави английският министър председател.

" Начинът да се подсигурява, че ще имаме мир, е да бъдем сигурни, че ще има гаранции за всяка подписана договорка, тъй като най-големият риск да има спор е, в случай че Путин счита, че може да наруши която и да било договорка, която може да бъде реализирана ", сподели Стармър.

 

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР