Британският орган за конкуренция и пазари (MCA) глоби Facebook с

...
Британският орган за конкуренция и пазари (MCA) глоби Facebook с
Коментари Харесай

Британският регулатор глоби Facebook с близо $70 млн.

Британският орган за конкуренция и пазари (MCA) санкции Фейсбук с 50,5 милиона паунда (69,5 милиона долара) за отвод от съдействие при изследването на регулатора на сделката за придобиване на услугата анимирани изображения Giphy от корпорацията.

Както се оповестява в изказване на надзорния орган, Фейсбук не е дал отговор на настояванията му за спомагателна информация като част от ведомствен обзор на покупката на Giphy за съблюдаване на антитръстовите закони, предава. 

" От фирмите не се изисква да получат утвърждение от CMA, преди да приключат договорка за покупко-продажба. Ако обаче решат да създадат обединение, можем да ги спрем да го създадат, при изискване че сливането може да навреди на потребителите и е належащо следствие. Предупредихме Фейсбук, че отводът да ни даде информация е нарушаване на разпоредбите, само че даже след загуба в две самостоятелни инстанции, компанията продължи да заобикаля законовите си отговорности ", се споделя в изказване на регулатора. В него се отбелязва, че решението за налагане на санкция на корпорацията " служи като предизвестие за всеки, който счита, че е над закона ".

Фейсбук купи американската услуга Giphy през 2020 година Порталът Axios оцени договорката на 400 милиона $. 
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР