Лондон представя плана си за икономически растеж на намиращата се в криза Великобритания
Британският министър на финансите Джереми Хънт показа през днешния ден проект за стопански напредък на Англия, който има за цел да се възползва от опциите след Брекзит и да резервира целта си за битка против инфлацията макар апелите за намаление на налозите, съобщи Франс прес, представена от Българска телеграфна агенция.
Критикувайки " упадъка " във Англия, която е на ръба на криза, Хънт изложи дълготрайна тактика, съсредоточена върху " зелените " сили, биотехнологиите, инфраструктурата, цифровите и креативните промишлености.
Пренебрегвайки апелите за намаление на налозите в планувания за март бюджет, идващи от личната му Консервативна партия през последните седмици, финансовият министър, съобщи, че предвид на скока в цените и рецесията с разноските за живот " най-хубавото намаляване на налозите е спадът на инфлацията ".
Инфлацията във Англия е достигнала 10,5 на 100 предишния месец и се приближава до най-високите си стойности през последните десетилетия, само че от два месеца е почнала леко намаляване.
През септември и октомври задържалото се за малко на властта държавно управление на Елизабет Тръс разгласява бюджет със съществено понижаване на налозите и големи дотации за електрическа енергия, който раздруса пазарите и принуди " Банк ъв Ингланд " (Bank of England) да се намеси.
Този неправилно наименуван " мини бюджет " провокира скок на разноските по заемите на държавното управление, които към момента не са се намалили изцяло и са довели до стремглаво повишаване на английския дълг.
Реалната стопанска система също изпитва компликации поради повишилите се разноски по ипотечните заеми.
Джереми Хънт съобщи, че упоритостта му в дълготраен проект е да даде на Англия " най-конкурентния данъчен режим измежду водещите страни ".
В речта, която Хънт произнесе през днешния ден в лондонската централа на " Блумбърг “, министърът увери, че от 2010 година английската икономическа активност е повишена по-бързо от тази на Италия, Франция или Япония, а след " референдума за Брекзит растежът е съвсем същият като този на Германия ".
Брутният вътрешен артикул на Англия е надвишил леко прогнозите през ноември, отчитайки лек напредък за втори следващ месец, само че съгласно формалните статистически данни се е свил с 0,3 на 100 за тримесечието, завършило в края на ноември по отношение на предходните три месеца.
Джереми Хънт призна, че Англия не е " възвърнала нивата си на претовареност и произвеждане отпреди пандемията " и прикани за " по-положително отношение към риска ". " Трябва да превърнем Брекзит в катализатор ", акцентира той.
Източник: novini.bg
КОМЕНТАРИ