Британският актьор и режисьор Ралф Файнс получи сръбско гражданство, съобщава

...
Британският актьор и режисьор Ралф Файнс получи сръбско гражданство, съобщава
Коментари Харесай

Ралф Файнс получи сръбско гражданство

Британският артист и режисьор Ралф Файнс получи сръбско поданство, оповестява news.bg.

Сръбският паспорт му беше връчен през днешния ден персонално от президента на страната Александър Вучич в постройката на президентството в Белград.

" Ние, сърбите, сме щастливи да Ви имаме за наш другар, а към този момент и съгражданин ", съобщи Вучич.

Почетното сръбско поданство се дава на Файнс по самодейност на Министерството на културата в Белград, в символ на респект към креативната му активност в страната.

Същевременно той резервира английския си паспорт.

Файнс идва за първи път в балканската страна през 2010 година, с цел да снима киноадаптация на Coriolanus по Уилям Шекспир - това е режисьорският му дебют.

В момента номинираната два пъти за Оскар английска звезда снима в Белград филм за именития съветски балетист Рудолф Нуреев, който живее и твори главно на Запад.
Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР