Британската полиция обяви, че е открила Ферари, откраднато преди 28

...
Британската полиция обяви, че е открила Ферари, откраднато преди 28
Коментари Харесай

След 28 години: Откриха откраднатото ферари на пилота от Формула 1 Герхард Бергер

Британската полиция разгласи, че е разкрила Ферари, откраднато преди 28 години. Колата е благосъстоятелност на водача от Формула 1 Герхард Бергер.



Бергер се състезава в Гран при на Сан Марино през 1995 година, когато неговото Ferrari F512M е откраднато дружно с друга спортна кола от Имола, Италия.

Полицията счита, че колата, която е актуализирана версия на емблематичната Testarossa на Ферари, е била изпратена в Япония скоро откакто е била открадната.

Спортният автомобил, оцветен в класическо алено, коства към 410 000 евро. Той е докаран в Обединеното кралство в края на 2023 година

Ферарито попаднало в полезрението на лондонската полиция през януари тази година, когато чиновниците получават сигнал от италианския авто производител. Ferrari са направили инспекция на автомобил, закупен от покупател от Съединени американски щати посредством брокер от Обединеното кралство и бързо схващат, че това е колата на Бергер, изчезнала преди близо три десетилетия.

Все още няма задържани, само че следствието на автомобилната спекулация продължава, оповестиха от Метрополитън.

Ferrari F512M е последната версия на емблематичната Testarossa на италианския производител на коли. Около 500 бройки са създадени сред 1994 и 1996 г.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР