Британската база в Кипър може да се окаже под заплаха,

...
Британската база в Кипър може да се окаже под заплаха,
Коментари Харесай

Русия може да изпепели британска база

Британската база в Кипър може да се окаже под опасност, откакто Русия разгласи, че е подготвена да нападна всяка зона, от където се организират офанзиви против Сирия. Това пишат в материал за Times публицистите Дебора Филп и Дебора Хейнс.

Руският дипломат в Ливан Александър Заспикин повтори опасността, че Русия ще смъкна всяка ракета ориентирана към Сирия, както и установките, от които може да е изстреляна. Подобно предизвестие беше отправено от началника на съветските въоръжени сили военачалник Валерий Герасимов.

Бившият началник на командването на английските въоръжени сили Ричард Барънс дефинира тези изказвания като „ опасност за война “.

Припомня се, че в английската база в Аркотири има осем бомбардировачи Tornado, които са в подготвеност за удари против Сирия. Това ще стане при офанзива от страна на Съединени американски щати и Франция. При сходен сюжет Русия може да извърши опасността си и да нападна английската база.

В момента шест английските изтребителя Typhoon са на линия за отбрана при неприятелски обстрел. Основна опасност за английските и американските изтребители са противоракетните системи C-400, които са с огромен обхват на деяние. Възможно е против базата да бъдат изстреляни крилати ракети, които да извадят отвън строя пистата въз основата.

Според създателите това би довело до още по-голяма ескалация. Президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп към този момент смекчи тона по отношение на офанзиви против Сирия. Русия прикани за диалози по въпроса.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР