Холгер Руне отпадна още на старта в Бризбън
Brisbane International, първи кръг
Иржи Лехечка – Холгер Руне 7-5, 6-3
Новият сезон не стартира добре за Холгер Руне. Датчанинът отпадна още в първи кръг на ATP 250 шампионата в Бризбън след проваляне от Иржи Лехечка. Това ще докара до сериозна загуба на точки за третия подложен, защото предходната година той стигна до финала в Куинсленд.
В идната фаза Лехечка ще се изправи против Йошихито Нишиока.
Лехечка записа повече асове (5-1) и по-малко двойни неточности (1-2), като в това време завоюва 67% от точките си на първи сервис (29/43). Чешкият тенисист бе съвсем безукорен при възможностите си за пробив (5/6), до момента в който Руне оползотвори единствено два от своите девет брейкбола (22%).
Началото бе по-добро за Лехечка, който съумя да поведе с 3-1. Впоследствие обаче Руне усъвършенства представянето си и върна брейка, като равенството се резервира до 5-5. Световният №28 обаче продължи да е доста ефикасен на сервис, като в това време доминираше при дългите разигравания от главната линия. Това му разреши да стигне до нов пробив и да завоюва откриващия сет със 7-5.
Във втората част Лехечка продължи да господства и натрупа задатък от 4-1. Руне също реализира пробив и понижи разликата до един гейм, само че по-късно неговият конкурент си върна самодейността и оформи крайното 7-5, 6-3 след час и половина игра.




