Брест победи Троа с 2:1 в среща от 15-ия кръг

...

Брест победи Троа, Лил се справи с Анже

Брест победи Троа с 2:1 в среща от 15-ия кръг на Лига 1. Попадение на домакините още в първата минута беше анулирано заради засада. След това играчите на Брест вкараха две дузпи. Първо Ромен Дел Кастило в 55-ата минута беше прецизен от бялата точка, след което Стив Муние също от дузпа направи 2:1 в 77-ата минута.

Между двата гола на домакините след час игра Брендън Шардоне от Брест си означи автогол. В 80-ата минута Троа остана с човек по-малко на терена, откакто Мама Балде получи червен картон. След триумфа Брест се изкачи на 16-о място в класирането с 13 точки, откакто записа трета победа от началото на сезона, а Троа е на 13-а позиция с 14 точки.

Лил победи Анже с 1:0 след попадение на Тиаго Джало в 36-ата минута. Тимът на Пауло Фонсека остана с 10 индивида в 74-ата минута, когато резервата Карлос Балеба бе изпъден, само че съумя да задържи преднината си. В останалите срещи Монпелие и Реймс приключиха 1:1, а Нант и Аячо - 2:2.