Брентфорд посреща претендента за титла Ливърпул в първи мач от

...

НА ЖИВО: Брентфорд vs Ливърпул 0:2, превъзходен гол на Нунес, контузии при червените

Брентфорд посреща кандидата за купа Ливърпул в първи мач от 25-ия кръг във Висшата лига.  Дарвин Нунес откри резултата в 35-ата минута. Алексис Мак Алистър удвои в 55-ата. Срещата може да наблюдавате онлайн по DIEMA SPORT 2, както и да я наблюдавате в уеб страницата Gong.bg.

Ливърпул заема лидерската позиция в Премиър лийг с 54 точки и се явява главен кандидат за купата против първенеца Манчестър Сити и бродещия към първата позиция Арсенал. Брентфорд пък е 14-и с 25 точки и резултатите на „ пчеличките “ през сезона сигурно са лъкатушещи се.

Първата опция в Лондон бе на сметката на " пчеличките ", откакто Витали Янелт получи от Матиас Йенсен и стреля, само че настрана от мърсисайдската врата. Гостите започнаха да притискат своя противник и в 10-ата минута можеха да открият резултата. На стрелкова позиция се озова Конър Брадли, който приключи с десния крайник, само че Флекен парира удара на младока.

Брентфорд разигра чудесно нахлуване след четвърт час игра, когато Нийл Мопе пусна технично към Айвън Тони. Английският нападател шутира с левия крайник, само че настрана от вратата, защитавана от Куивийн Келехър. Шест по-късно Андрю Робъртсън разпредели доста добре надясно и откри Диого Жота. Португалецът овладя топката и нанесе мощен изстрел, само че Флекен с пръсти мазета в ъглов удар. След половин час игра Юрген Клоп трябваше да прави насилствена промяна, откакто контузия получи Къртис Джоунс, а на неговото място се появи Раян Гравенберх.

Това обаче не смути " алените " и те откриха резултата в 35-ата минута. Върджил ван Дайк изрита мощно напред след опит за нахлуване на Брентфорд, а Диого Жота се пребори със Серхио Регилон и с глава изведе Дарвин Нунес самичък против Флекен. Уругваецът напредна и с изключителна класа трансферира вратаря на домакините, с цел да открие резултата.

Пет преди края пък Юрген Клоп трябваше да стори втора насилствена промяна, откакто Ньоргоорд се приземи доста тежко върху крайници на Диого Жота и португалецът остана да лежи на тревата. Самият той не можеше да се изправи на краката си и беше изнесен на носилка. На негово място се появи Мохамед Салах.

В третата минута от добавеното време Ливърпул стигна до огромен късмет при контраофанзива. Луис Диас напредна отляво и даде към Мохамед Салах. Египтянинът обаче не отигра качествено и отбраната на Брентфорд почисти напред. В 51-ата минута Мхамед Салах беше открит от Ван Дайк и напредна отдясно. Египтянинът показва страхотна скорост, само че стреля доста надалеч от истината.

Десет след подновяването Ливърпул удари за повторно в срещата Брентфорд. Мохамед Салах получи топката след пас от Гравенберх, който се пребори ужасно в половината на домакините. Нападателят пусна умел пас към Алексис Мак Алистър в наказателното на " пчеличките " и аржентинският халф технично преодоля Флекен за 2:0.