Брентфорд обърна Тотнъм с 3:1 в 37-я кръг във Висшата

...

Брентфорд обърна Тотнъм с 3:1 и го отказа от Европа

Брентфорд обърна Тотнъм с 3:1 в 37-я кръг във Висшата лига. Така отборът се приближи на точка от шпорите в класирането. Пчеличките имат 56 точки и са девети, Тотнъм е осми с 57 точки. Това значи, че Брентфорд сигурно ще приключи в първата половина на класирането. Тотнъм пък съвсем загуби шансове да играе в Европа.

Шпорите поведоха още в осмата минута след прецизен удар от фаул на Хари Кейн. Така Кейн се разписа в своя.

Последваха пропуски на Емерсон Роял и Хюн-мин Сон и първото полувреме приключи 1:0. Макар и, Брентфорд направи чудесно второ полувреме. Брайън Мбуемо изравни в 51-ата минута – 1:1. Камерунецът се разписа за повторно единствено 11 минути по-късно за 1:2. Така той за първи път в кариерата си вкара два гола в един мач.

Йоан Уиса оформи крайното 3:1 в 88-ата минута на дуела след асистенция на Мбуемо.