Брент Бърнс вкара 1:48 преди сирената и Сан Хосе победи

...

Дъжд от голове в НХЛ

Брент Бърнс вкара 1:48 преди сирената и Сан Хосе победи с 5:3 Минесота. Райън Донато, Ивандър Кейн и Ноа Грегър също се разписаха за Шаркс, до момента в който Мат Нието наниза шайба на празна мрежа в заключителните секунди. Зак Паризи, Ник Бюгстад и Кевин Фиала пък вкараха головете за Уайлд.

Тай Смит подаде за два гола през първата третина при успеха на Ню Джърси с 2:0 против Ню Айлъндърс и стана едвам шестият бранител с точки в първите си пет мача в дебютен сезон. Скот Уеджууд избави 28 шайби за първия си шътаут в НХЛ, а Джак Хюз и Павел Заяц осъществиха подаванията на Смит през две минути в края на първата част.
Анже Копитар вкара гол и подаде за още два, а Джонатан Куик отрази 28 удара за успеха на Лос Анджелис с 6:3 против Сейнт Луис. Алекс Иафало, Карл Гундстрьом, Габриел Виларди, Лиас Андерсон и Дрю Дъфти също бяха точни за Кингс, които си потеглят от Сейнт Луис с победа и загуба.
Леон Драйзайтел вкара гол по-малко от секунда преди финалната сирена и Едмънтън победи Уинипег с 4:3. Райън Нюджънт-Хопкинс, Кайл Търис и Кайлър Ямамото също се разписаха за Ойлърс, до момента в който Мико Коскинен избави 35 удара. Той бе преодолян от Адам Лори, Николай Елерс и Блейк Уийлър.

Лоран Бросоа отрази 34 шайби на вратата на Джетс, които започнаха мача със серия от три следващи победи. Всяка една от тях бе записана против Отава.
Уилям Карлсон бе прецизен 42 секунди преди края на постоянното време и Вегас победи с 1:0 Аризона. Това се случи в четвъртия следващ мач сред двата тима, които записаха безспорен връх в историята на НХЛ в това отношение.

Марк-Андре Флюри пък избави 16 удара на вратата на Голдън Найтс за 62-ия шътаут в кариерата си.