Бразилците Адаилтон и Леандро се разписаха за победата на ФК

...

ФК Токио триумфира в Япония пред 24 хиляди зрители

Бразилците Адаилтон и Леандро се разписаха за успеха на ФК Токио с 2:1 над Кашива Рейсол във финала за купата в Джей Лигата, който се игра пред над 24 хиляди фенове в японската столица.

Двубоят трябваше да се организира предишния ноември, само че беше отсрочен с два месеца поради пандемията от ковид и общо 13 инфектирани футболисти и треньори в тима на Кашива. Леандро даде задатък в интерес на Токио в 16-ата минута, само че Юсуке Сегава изравни в последните секунди на първото полувреме.

Резервата Адаилтон осъществя решителното попадение четвърт час преди края на постоянното време. Двубоят се организира в Токио тъкмо 200 дни преди началото на летните олимпийски игри. Стадионът в столицата на Япония ще одобри откриването на олимпиадата. ФК Токио завоюва трофея за общо трети път в своята история.