Бразилският президент Луис Инасио Лула да Силва предизвика сериозна полемика

...
Бразилският президент Луис Инасио Лула да Силва предизвика сериозна полемика
Коментари Харесай

Бразилският президент не разбира защо Анчелоти ще води националния отбор

Бразилският президент Луис Инасио Лула да Силва провокира сериозна дискусия с изявление по настояща тематика. Той разяснява назначението на Карло Анчелоти за селекционер на локалния народен тим по футбол.

Да Силва изрази неразбирането си за какво е притеглен задграничен експерт, в случай че в Бразилия има задоволително положителни треньори.

" Честно казано, нямам нищо срещу чужденец да води националния тим, само че в Бразилия има треньори, които биха могли да се оправят със задачата ", съобщи президентът.

Президентът предложи опит.

" Предложих на президента на Бразилската футболна конфедерация да извикаме най-хубавите 22 играчи от локалното състезание. Да забележим какво ще се случи. Мисля, че резултатът ще бъде същият или даже по-добър. "

В същото време Дунга, който бе капитан на " селесао " при спечелването на международната купа през 1994 година, утвърждава избора на Анчелоти.

" Той е треньор, който не се нуждае от показване. Сега всички би трябвало да оказват помощ на Анчелоти да се приспособява по-бързо. Бразилската футболна конфедерация притегли огромно име ", съобщи той.
 Анчелоти взима Кака за собствен асистент в бразилския народен тим
Анчелоти взима Кака за собствен асистент в бразилския народен тим

Задава се страховит тандем отпред на Селесао
Източник: topsport.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР