Бразилската полиция е осъществила гигантска операция за превенция на убийствата

...
Бразилската полиция е осъществила гигантска операция за превенция на убийствата
Коментари Харесай

Почти 1000 заподозрени в убийства са задържани в полицейска операция в Бразилия

Бразилската полиция е осъществила гигантска интервенция за предварителна защита на убийствата в съвсем всички щати в страната, заяви Агенция Франс прес. По данни на Националния съвет на началниците на гражданските полиции зЗ.а един ден са задържани 968 обвинени.

 © БГНЕС
Акцията е втора фаза от по този начин наречената интервенция „ Кронос “. Във всеки щат полицията споделя и актуализира в действително време на работата си в обществените медии, в това число посредством фотоси и видеоклипове.

По време на първата фаза през август предходната година, полицията арестува близо 3000 души, упрекнати в убийства, учредени на пола, и такива, свързани с домашно принуждение, наред с други закононарушения.

Междуамериканската комисия по правата на индивида, част от Организацията на американските страни, изрази при започване на февруари " дълбока угриженост " за насилието, учредено на пола в Бразилия, като означи, че минимум 126 дами са били убити вследствие на принуждение, учредено на пола.
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР