Бразилия спечели трофея от Копа Америка за девети път в

...

Бразилия прекъсна сушата и грабна Копа Америка след триумф над Перу

Бразилия завоюва трофея от Копа Америка за девети път в своята история, откакто на финала на шампионата победи Перу с 3:1.
Така тимът победи на домакинския си шампионат и в последна сметка завоюва един от най-големите титли в интернационалните надпревари.
За последно „ златистите ” подвигнаха това отличие през 2007 година, само че от този момент имаше огромна суша, в която тимът не можеше да го завоюва още веднъж.
Евертон даде задатък на бразилците още в 15-ата минута, а Гереро изравни от дузпа в 44-ата. В третата минута от продължението на първата част Жесус съумя да върне задатъка на „ златистите ”. Крайният резултат в срещата оформи Ричарлисон от дузпа в 90-ата минута.
Домакините от Бразилия другояче приключиха мача с човек по-малко поради аления картон на Жесус в 70-ата минута.
Подробности за мача четете в sportlive.bg.
Източник: actualno.com