Бразилия ще изиграе приятелски мачове срещу две африкански нации като

...
Бразилия ще изиграе приятелски мачове срещу две африкански нации като
Коментари Харесай

Бразилия ще играе контроли в Африка като част от кампания срещу расизма

Бразилия ще изиграе другарски мачове против две африкански народи като част от акция против расизма в поддръжка на нападателя на Реал Мадрид Винисиус Жуниор, който беше обиждан на расистка основа в мачовете от испанската лига този сезон, оповестиха от футболната асоциация на страната. Петкратните международни първенци ще се изправят против Гвинея в Барселона на 17 юни и против Сенегал в Лисабон три дни по-късно. 
 Властите в Бразилия реагираха остро на абсурда към Винисиус, заплашиха с дипломатически ограничения Властите в Бразилия реагираха остро на абсурда към Винисиус, заплашиха с дипломатически ограничения
Бразилската централа също по този начин започва национална акция против расизма в мачовете от локалната лига, започваща този уикенд, след расистките обиди, нанесени на 22-годишния Винисиус Жуниор в мача против Валенсия в неделя, десетият сходен случай против играча. Ла Лига към този момент неведнъж е подала тъжби до испанската прокуратура. 
 От Валенсия реагираха на наказването: Осъждаме расизма към Винисиус, само че глобата е несправедлива От Валенсия реагираха на наказването: Осъждаме расизма към Винисиус, само че глобата е несправедлива
С лозунга " Няма мач с расизъм " бразилската асоциация има за цел да разшири битката, почнала през 2022 година при новия президент Едналдо Родригес, който настоя за промени в законодателството, съгласно които футболните управляващи и бразилската правосъдна система ползват по-строги санкции против расизма по стадионите. 
 От Бразилия не престават да имат единствено вид А за нов селекционер От Бразилия не престават да имат единствено вид А за нов селекционер
Централата е разискала с Винисиус Жуниор детайлностите към двата другарски мача, защото желае да е сигурна, че играчът се усеща удобно със срещите, които ще се проведат в Иберия, и крилото на Реал Мадрид е подкрепило концепцията, споделиха източници. 

Бразилската федерация към момента търси нов селекционер на националния тим, а отборът още веднъж ще бъде воден от краткотрайния ментор Рамон Менезеш, който ще напусне младежите до 20 години за един ден по време на Световното състезание, което сега се играе в Аржентина, с цел да разгласи в неделя в Рио де Жанейро имената на футболистите за другарските мачове в Барселона и Лисабон.

Carlsberg " Домът на Феновете " е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето наличие и да участвате в нашите игри за страхотни награди.

Регистрирай сe

Снимки: Gettyimages
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР