Бразилия разгроми Парагвай с 4:0 в среща от 16-ия кръг

...

Бразилия и Аржентина не спират с победите по пътя към Катар

Бразилия разгроми Парагвай с 4:0 в среща от 16-ия кръг на международните квалификации по футбол в зона Южна Америка.

Бразилците, които към този момент са си обезпечили място на Мондиал 2020, стигнаха до триумфа с голове на Рафиня, Фелипе Коутиньо, Антони и Родриго. Селекционерът на Бразилия Тите не повика Неймар, който е контузен.

Петкратният международен първенец Бразилия е водач в класирането, на четири точки пред втория Аржентина, който също е сигурен участник на Мондиала.

Аржентина победи Колумбия тази нощ с 1:0 с гол на Лаутаро Мартинес в 29-ата минута. Вратарят на Колумбия Камило Варгас направи няколко основни спасявания, в това число три на ветерана Анхел ди Мария.

Аржентина беше без огромната си звезда Лионел Меси, който се възвръща от ковид.

Еквадор приключи 1:1 като посетител на Перу и се изкачи на третата позиция. Така отборът направи значима крачка към шампионата в Катар. Голмайсторът на ЦСКА Жорди Кайседо влезе като запаса в 81-ата минута за Еквадор.

Еквадор поведе в резултата още във втората минута, когато Майкъл Естрада беше прецизен. Домакините изравниха посредством Едисон Флорес в 69-ата.

Уругвай е на четвърто място, откакто завоюва с 4:1 против Венецуела. Родриго Бентанкур, Де Араскаета, Единсон Кавани и Луис Суарес се разписаха за триумфа. Уругвай може да си обезпечи място на международните финали, в случай че победи вкъщи Перу в идващия кръг.

Чили завоюва против Боливия с 3:2 в Ла Пас с два гола на Алексис Санчес и един на Марселиньо Нунес.