Бразилия победи Япония с 3:1 в приятелски двубой, игран в

...

Самураите преклониха глава пред Неймар и компания

Бразилия победи Япония с 3:1 в другарски дуел, игран в Лил. Всичко бе решено още до почивката, когато " селесао " към този момент водеше с три гола, осъществени от Неймар (10`-дузпа), Марсело (17`) и Габриел Жезус (36`). През второто полувреме Томоаки Макино осъществя почетния гол за " самураите ".

Още в осмата минута се стигна до горещата обстановка в наказателното поле на Япония. Мая Йошида събори с способ от битката Фернадиньо. Главният рефер не видя добре обстановката и употребява помощта на видеоасистента (VAR), след което разумно отсъди дузпа в интерес на Бразилия. Неймар извърши, пращайки вратаря в противоположния ъгъл - 1:0.

Сърбия победи Китай с 2:0 в контрола
Сърбия взе своето в Китай пред погледа на 20 000 (ВИДЕО)

Временният селекционер на гостите - Младен Кръстаич направи дебют

Само шест минути по-късно реферът Беноа Бастиен отсъди нов 11-метров углавен удар в употребява на " златистите ". Този път поради нарушаване на Ямагучи против Жезус. Неймар още веднъж извърши, само че този път се засуети при самата си засилка и Кавашима мазета удара му. Отбраната на Япония не съумя да почисти добре при последвалия корнер и топката стигна до Марсело, който с топовен изстрел от 23 метра направи 2:0.

В 36-ата минута пък Жезус повиши на 3:0, откакто засече от близко центриране на Данило отдясно.

В 63-ата минута Томоаки Макино засече с глава центриране от корнер, с което понижи резултата - 1:3. Три минути преди края гол на Сугимото бе анулиран поради засада.

БРАЗИЛИЯ - ЯПОНИЯ 3:1

1:0 Неймар -дузпа (10 " ), 2:0 Марсело (17 " ), 3:0 Жезус (36 " ), 3:1 Макино (63 " )