Бразилия излезе начело в Лигата на нациите, след като победи

...

България загуби и от Бразилия в Лигата на нациите

Бразилия излезе отпред в Лигата на нациите, откакто победи България с 3:0 гейма (25:16, 25:22, 25:12) и записа 7-ата си победа в шампионата. България е единствено с 1 триумф от 8 мача, записвайки 4-а поредна загуба.

България заема 14-ото място в класирането като сме пред Нидерландия и Австралия до този миг.

След равностойно начало България поведе с 5:4, а с играта си Парапунов направи чудесно усещане най-малко в тези начални минути на мача в първия гейм. След офанзива на Аспарухов в навън резултатът стана 5:5. След отлична офанзива на Карягин резултатът беше подравнен до 7:7.

За страдание на " лъвовете " последваха три поредни точки за " Селесао " и резултатът стана 10:7 в тяхна изгода. Постепенно бразилците усилиха темпото и дръпнаха с 4 точки - 13:9. Диагоналът на противника позволи неточност при офанзива и намалихме разликата на 3 точки - 10:13. Аспарухов завоюва 11-а точка за България, само че и бразилците върнаха 1 и резултатът стана 11:14. При 18:13 в интерес на Бразилия Силвано Пранди взе спиране, с цел да стимулира момчетата да поемат по-сериозни опасности при началния удар.

Лукарели след отличен сервис направи разликата още по-голяма и резултатът стана 19:13. Със доста по-добра игра и неточности от наша страна Бразилия завоюва първия гейм с 25:16.

България още веднъж започва чудесно и във втория гейм като поведе с 5:3, само че бразилците се посъвзеха, с цел да понижат изоставането си. При първата техническа пауза България водеше с 8:6. Постепенно противникът на " трикольорите " стартира да играе по-добре и стигна до изравняването при 12:12. Атака в навън на Парапунов разреши на Бразилия да поведе с 14:13, само че българите изравниха - 14:14. След задатък от две точки в интерес на Бразилия, добра офанзива на Парапунов разреши на България да изравни до 16:16. В решителните моменти на втория гейм Бразилия поведе с 21:18. Въпреки самоотвержената игра на България в отбрана, бразилците дръпнаха с 23:20. С две следващи точки извоювани от Карягин и Къртев разликата беше понижена до 1 точка - 22:23 за противника. Бразилия стигна до триумфа и във втория гейм с 25:22.

В третия гейм още веднъж България започва чудесно и по-добре, само че бразилците не разрешиха да се откъснем и резултатът стана 7:7, както и в първата част. Бразилия натрупа задатък от три точки и дръпна с 11:8, а последователно дистанцията се усили до 14:8.

Лукарели направи 16-ата точка в третия гейм, а резултатът стана 16:9, а бралилците бяха постигнали 9 точки непосредствено от сервис в тази част. Постепенно разликата набъбна на 10 точки - 21:11, а тази част беше и като че ли най-слабата от страна на българския тим. Бразилия затвори гейма с 25:12, а с това и мача с 3:0 гейма.

Най-резултатни за България бяха Радослав Парапунов и Аспарух Аспарухов с по 8 точки. За Бразилия се отличи Рикардо Лукарели с 15 точки.

Състав на България: Денис Карягин, Николай Колев, Мартин Атанасов, Владимир Станков, Георги Сеганов, Георги Петров, Аспарух Аспарухов, Гордън Люцканов, Владислав Иванов, Цветан Соколов - капитан, Николай Къртев, Мартин Иванов, Светослав Иванов и Радослав Парапунов

Бразилия: Бруно Резенде - капитан, Маурисио Боргес Алмейда Силва, Крелинг, Уолъс де Соуса, Идалго, Кавалкиевич, Сантос, Маурисио Луис де Соуса, Дъглас Корея де Соуса, Нашименто, Хос, Рикардо Лукарели Соуса, Гуалберто
Източник: fakti.bg