Брайтън спечели за първи път в английското футболно първенство от

...

Брайтън надви Астън Вила и записа втора победа за сезона

Брайтън завоюва за първи път в британското футболно състезание от над два месеца насам, откакто се наложи с 2:1 против Астън Вила като посетител. Бирмингамците пък стартираха чудесно сезона и в един миг бяха водачи в класирането, само че изгубиха три от последните си четири мача.

Брайтън, който за последно победи Нюкасъл на 20-и септември, поведе в 12-ата минута. Адам Лалана изведе Дани Уелбек зад тила на отбраната на домакините и юношата на Манчестър Юнайтед трансферира невъзмутимо Дамиан Мартинес.

Езри Конса изравни за Вила две минути след началото на второто полувреме, само че в 56-ата Соломон Марч вкара за крайното 2:1 с акуратен шут от границата на наказателното поле в горния ляв ъгъл на вратата на домакините.

Така Брайтън се приближи на точка от 15-ия Лийдс, до момента в който Вила остава шести.