Брайтън продължава с отличното си представяне и под ръководството на

...

Брайтън прати Саутхамптън на дъното

Брайтън продължава с отличното си показване и под управлението на Роберто Де Дзерби. Тимът записа трета победа в последните си 4 турнирни срещи, откакто завоюва с 3:1 гостуването си на Саутхамптън.

" Чайките " водеха с два гола след първото полувреме. Адам Лалана откри резултата в 14-ата минута, а автогол на Ромен Перо удвои задатъка на гостите. Соломон Марч се разписа в 56-ата минута и направи резултата 0:3, а Джеймс Уорд-Праус означи почетното попадение за " светците ".

Успехът изкачи Брайтън на шесто място на две точки пред Ливърпул и на три пред Челси, където работи някогашният управител на клуба Греъм Потър. И двата гранда могат да трансформират това, защото мърсисайдци играят по-късно през днешния ден, а Челси играе на следващия ден. Ситуацията на Саутхамптън е много тревожна, защото тимът е на дъното на класирането и записа четвърта поредна загуба във Висшата лига.

Снимки: Gettyimages