Брайтън прекъсна серия от девет поредни срещи без победа в

...

Брайтън спря свободното падане след важен успех срещу Лийдс

Брайтън прекъсна серия от девет следващи срещи без победа в Висшата лига, откакто надигра с 1:0 Лийдс като посетител на "Елънд Роуд ".

Единственото попадение в срещата пристигна в 17-ата минута след доста добра отборна офанзива, която приключи с положително центриране на Макалистър към непокрития Мопе, който засече на далечната греда.

Седем минути по-късно Брайтън можеше да удвои, само че след рикошет в Ейлинг след центриране на Мопе топката срещна гредата.
През второто полувреме отборът на Марсело Биелса опита да наложи напън, само че Брайтън се защитаваше доста добре и резервира мрежата си суха. Така "чайките " съумяха да се изкачат до 16-та позицията в класиране, с актив от 17 точки след 19 мача. Лийдс, от своя страна, остана 12-ти, с 23 пункта.