Брайтън постигна едва втората си победа от началото на сезона

...

Брайтън с исторически триумф на Вила Прак, отменена дузпа в добавеното време ядоса домакините

Брайтън реализира едвам втората си победа от началото на сезона и първа такава въобще на " ", откакто надви с 2:1 над като посетител в дуел от деветия кръг на Премиър лийг. откри резултата в 12-ата минута, а изравни при започване на втората час. (56') обаче означи втори гол, с който донесе трите точки за гостите. В добавеното време " чайките " останаха с човек по-малко, а бирмингамци получиха дузпа, която след това бе анулирана след намесата на ВАР.

Двата тима изиграха доста намерено първо, в което сътвориха много шансове за гол. Дани Уелбек обаче осъществя единствения подобен в 12-ата минута, когато получи от от Лалана още преди централната зона, проби на скорост и копна топката над Мартинес.

Няколко минути по-късно Трезеге направи извънреден пропуск, откакто от близко стреля високо над вратата. Райън пък избави на самата голлиния в 40-ата минута, а секунди по-късно топката срещна гредата, откакто Уайт съумя в последния миг да изпревари Уоткинс, който щеше да засече във вратата.

Брайтън също имаше шансове за втори гол, само че Уелбек и Мопе не се възползваха.
В самото началото на второто полувреме Астън Вила изравни резултата. Траоре центрира от свободен удар, отбраната на Брайтън бе неприятно издигната и разреши на Конса да засече от въздуха на далечната греда.

Брайтън обаче възвърне преднината си в 56-ата минута след продължителна офанзива, в края на която Грос откри Марч по левия фланг. Последният стреля доста технично в далечния ъгъл - 1:2.
Only Liverpool [133] and Chelsea [119] have taken more shots in the Premier League this season than Brighton [112].

Graham Potter's side finally get the rub of the green.
— Statman Dave (@StatmanDave)
Голямата драма се разигра в добавеното време, когато първо Лампти бе изпъден, откакто получи втори жълт картон поради нарушаване против Грийлиш. В 93-тата минута пък домакините получиха дузпа, откакто Марч закачи крайници на Трезеге в наказателното поле. След като изгледа повтаряне на обстановката, Крис Кавана анулира решението си, защото видя, че халфът на Брайтън първо играе с топката.

Премиър лийг 9 кръг, събота 21 ноември  Астън Вила 1:2краен резулат  Брайтън