Брайтън постигна една от най-лесните си победи във Висшата лига,

...

Брайтън смаза от бой обречения Шефилд Юнайтед

Брайтън реализира една от най-лесните си победи във Висшата лига, като се наложи над Шефилд Юнайтед с 5:0 при гостуването си на „ остриетата “ в среща от 25-ия кръг на шампионата.

Убедителният триумф на „ чайките “ бе оказват помощ и от аления картон на Мейсън Холгейт, който още в 13-ата минута напусна терена и остави домакините с 10 души. Факундо Буонаноте и Уелбек съумяха да създадат 2:0 за Брайтън още до 25-ата минута.ч;

През втората част Джак Робинсън си вкара автогол за „ остриетата “, а в последния четвърт час Саймън Адингра на два пъти направи триумфа на Брайтън победен.

Тимът на Роберто Де Дзерби се изкачи на седмо място в класирането на Висшата лига, а Шефилд Юнайтед е финален в 65 инкасирани попадения и позицията му наподобява обречена, поради обстоятелството, че е на 7 точки зад първия отбор над чертата.