Брайтън надви с 2:0 закъсалия Аякс в мач от група

...

Брайтън удари закъсалия Аякс за първа победа в Лига Европа

Брайтън надделя с 2:0 закъсалия Аякс в мач от група B на Лига Европа. Така " чайките " записаха първа победа в шампионата през този сезон и с 4 точки изравниха АЕК. На първо място остава Марсилия с 5 пункта..

За отборът от Астердам пък това бе девети следващ дуел без победа. Така рецесията в нидерландския гранд продължава.

В 26-ата минута Жоао Педро се свлече в наказателното на Аякс и играчите на британския клуб имаха искания за дузпа, само че съдията остави играта да продължи.

В 42-ата минута пък още веднъж Жоао Педро стигна до избита топка и от непосредствена непосредственост я прати в мрежата на гостите за 1:0.

Авансът на Брайтън бе подсилен в 53-ата минута, когато Симон Адингра откри Ансу Фати, а той не сгреши.

Четири минути по-късно Стивън Бергюс бе покрай гола след изстрел от границата на накзателното, само че ударът му срещна десния непряк дирек, а топката не влезе.

Осем минути преди края на постоянното време Диант Рамай блесна с интервенция, с цел да откаже Факундо Буонаноте, който стреля от близка отдалеченост. Изпълнението му обаче бе в средата на вратата.