Брага и Порто завършиха 2:2 в дербито от 18-ия кръг

...

Брага отдалечи Порто от върха

Брага и Порто приключиха 2:2 в дербито от 18-ия кръг на португалското състезание. Резултатът е разочароващ за " драконите ", които изостават на пет точки от лидера Спортинг (Лисабон), а имат и мач повече. Брага пък е на трето място, на три точки зад Порто и на три пред Бенфика.

Серджо Оливейра даде задатък на Порто от дузпа в 36-ата минута. В началото на второто полувреме Мехди Тареми удвои задатъка на гостите, само че с това интригата не завърши, тъй като в 60-та минута мексиканският национал Хесус Корона получи червен картон.

Натискът на Брага даде резултат в края. В 87-ата минута Франсерджо понижи, а в добавеното време ветеранът Николас Гайтан изравни, още веднъж след асистенция на Лукас Пиасон.

Във вторник Спортинг ще гостува на Жил Висенте и при победа ще усили преднината си на върха на 8 точки.

Примейра лига 18 кръг, сряда 29 януари  Морейрензе 1:2краен резулат  Брага