Бойната машина на Patria e най-добрият вариант за модернизацията на

...
Бойната машина на Patria e най-добрият вариант за модернизацията на
Коментари Харесай

Patria предлага да прави модерни БТР-и в България

Бойната машина на Patria e най-хубавият вид за модернизацията на българската войска заради неповторимите оперативни и тактически качества на машината, евентуалното индустриално съдействие и трансфер на технологии, които компанията предлага.

Това обявиха от финландската компания Patria. Нейните представители участваха в заключителната интернационална конференция “Превъоръжаване и рационализация на сухопътните войски в България”, която се организира във Военна академия „ Г.С. Раковски”.

Бойната машина на Patria не е първообраз, а потвърдена в пердах 8x8 машина. На нея се поверяват задачи в рискови оперативни условия - от ледено - студения Арктическия кръг до извънредно високите температури в горещия климат на пустинята.



Това е бойна машина, проектирана по условията на финландските въоръжени сили, само че може да бъде употребявани и в спокойно време. Лесното и бързо асимилиране на действието и поддръжката на машината е главно условие, заради късото време, в което бойците служат в армията. Тези качества са потвърдени в бойни условия в Афганистан и Чад, където машината е употребена.

Компанията има огромен опит в трансфер на технологии и локално произвеждане. Patria е осъществила сполучливо планове за локално произвеждане в Полша, Словения, Хърватия и Южна Африка. Patria предлага индустриално присъединяване и локално произвеждане в България, тъй че повече от 50% от инвестицията да остане в страната

Развитието на локално произвеждане ще донесе на България сигурност и самостоятелност на доставките и поддръжката на машините. Наред с неповторимата технология България ще получи нови работни места и нови експортни благоприятни условия.

През декември 2016 година и юни 2017 година, Patria провежда в България две на практика демонстрации на бойната машина Patria AMV 8x8 по кормуване и пукотевица. Първата проява сподели пукотевица с съветска оръжейна система с диаметър 30 mm, а в демонстрацията през юни 2017г. машината беше оборудвана с 30 mm оръдие на НАТО. Демонстрира се опцията на платформата Patria AMV да употребява разнообразни оръжейни системи, съгласно условията на клиента.

Последната проява сподели и опцията на машината да плава, освен това с висока балистична и минна отбрана - равнище 4. Бронираната модулна машина Patria има композиция от амфибийни качества с високо равнище на отбрана и огнева мощност.



Избирайки Patria, отбранителната индустрия ще получи висок софтуерен трансфер, опция за локално произвеждане и забележителна директна инвестиция за модернизиране на индустриалната инфраструктура. Новите уреди за произвеждане на съвременни бойни машини за пехотата могат да бъдат дейно употребявани за екипировка с най-съвременно съоръжение и ноу-хау на съществуващите съветски машини, които са на въоръжение.

Всичко това ще докара до стотици нови работни места - директни и косвени, в границите на българските вериги за доставки. България ще може да изнася локални коли на трети пазари, като в същото време поддържа високите стандарти за качество на Патриа

Концепцията на Patria за локално произвеждане е в синхрон с желанията на българското държавно управление да включи локалната промишленост в стратегиите за рационализация на Българските въоръжени сили.

Освен това Patria е благонадежден снабдител на софтуерни решения и услуги за експлоатационна поддръжка за защитата, сигурността и авиацията.

Освен във Финландия, групата развива активност в Швеция, Норвегия, Естония, Полша, Обединените арабски емирства, Съединени американски щати и Южна Африка. В Patria работят 2 800 експерти. Patria е благосъстоятелност на страната Финландия (50.1%) и норвежката “Конгсберг защита & аерокосмонавтика” AS (49.9%).
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР