Бойкотът в Хърватия е факт: Магазините пустеят, хората спряха да

...
Бойкотът в Хърватия е факт: Магазините пустеят, хората спряха да
Коментари Харесай

Бойкотът в Хърватия е факт: Магазините пустеят, хората спряха да купуват 



Бойкотът в Хърватия е реалност: Магазините пустеят, хората стопираха да купуват
В Хърватия през днешния ден стартира протест на магазините и бензиностанциите поради високите цени, оповестяват локалните медии.

Рафтовете са цялостни, чиновниците са по местата си, само че няма задоволително купувачи, осведоми хърватската редакция на районната телевизия Ен1.


В основата на самодейността, подета от групата във Facebook „ Ало, инспекторе “, стои потребителската асоциация ECIP. Тя бе подкрепена от асоциации за отбрана на потребителите, профсъюзи, политически партии и даже от самия министър на стопанската система, отбелязва изданието Индекс.

Хърватия го закъса в еврозоната, министър прикани жителите да санкционират търговците

Инициативата стартира с разпространяването в обществените мрежи на известието „ 24. 01 в Хърватия има протест против високите цени на питателните артикули “.

Хората бяха призовани на този ден да не купува нищо.

Синдикати, сдружения на потребителите, та даже и някои политици, както от ръководещите, по този начин и от опозицията, приканват жителите да не купуват нищо през днешния ден. Същевременно търговците и бизнесмените са недоволни, а доста от тях, единствено за през днешния ден, оповестиха понижения на цените, отбелязва хърватската национална телевизия ХРТ.

От асоциацията " Гласът на бизнесмените " споделят, че страната оставя битката с инфлацията на жителите и предприемачите.

Магазините на огромните търговски вериги и паркингите тази заран са съвсем празни, означават хърватските медии.

" За първи път в историята на Република Хърватия потребителите се проведоха и желаят да изпратят мощно обръщение по отношение на повишението на цените и инфлацията. Те желаят гласът им да бъде чут. Показахме, че можем да се обединим към един проблем, " сподели пред ХРТ Йосип Келемен, консултант към потребителската асоциация ECIP.

По-рано този месец министърът на стопанската система Анте Шушняр заяви, че до края на януари хърватските управляващи ще разширят листата на храните с таван на цените от 30 на 50 продукта, измежду които ще бъде и хлябът, като задачата е да бъдат предпазени най-уязвимите жители.

Инфлацията в Хърватия се е ускорила през декември до най-високото си равнище от осем месеца. Индексът на потребителските цени се е повишил с 3, 4 на 100 на годишна база през декември по отношение на 2, 8 на 100 през ноември.

Източник: struma.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР