Проверка на Клуб Z: Борисов пак си влиза във вътрешния двор на парламента със служебна кола
Бойко Борисов през днешния ден е употребил вътрешния двор на Народното събрание (НС), с цел да влезе и излезе с автомобил от постройката на Народното събрание. Това научи Клуб Z от очевидци на събитията.
Миналата седмица Антон Кутев от „ Прогресивна България “ разгласи, че се вкарват нови правила, съгласно които всички депутати би трябвало да употребяват единствено формалните входове на Народно събрание. Междувременно лидерът на Движение за права и свободи Делян Пеевски бе сниман да влиза като елементарен депутат – през входа откъм бул. „ Дондуков “ и употребявайки депутатската си карта, с цел да премине през ограничаващите турникети, което се трансформира в събитие.
Борисов през уикенда: Сложиха ме на мерника
През уикенда, по време на партийна колекция на ГЕРБ, предавана във Фейсбук, водачът на партията Бойко Борисов се оплака във връзка свалената му защита от НСО и новите правила за достъп до Народно събрание:
„ Тези, които се интересуват – нямам защита, доста съм елементарен в този момент. Управляващите направиха всичко, с цел да ме сложат на мерника. Даже в този момент – да не влизали колите (тези на парламента) във вътрешния двор, а да стопират на улицата, с цел да има директна видимост. Защото те знаят, в този момент тъкмо пресмятат по какъв начин се движа. “
Борисов се обърна задочно – евентуално към водещите фактори от ръководещата групировка „ Прогресивна България “ (ПБ):
„ Свършихте си работата. Дано ви дадат и повече пари, тъй като другояче по-късно ще ви се смеят. “
Лидерът на ГЕРБ изясни и че самичък кара „ шкодата на Никола “ – пиар чиновник на партията и някогашен началник на пресцентъра на Министерския съвет при Росен Желязков, с цел да няма и други жертви при възможен атентат.
Да, да, но... не
Всъщност тази заран Борисов е влезнал и излязъл от Народното събрание с „ Шкода “, само че не на пиара си Никола, а със длъжностен автомобил на Народното събрание. Освен това ръководителят на ГЕРБ не е бил самичък в колата, а с водач, който е управлявал автомобила.
От пресцентъра на Движение за права и свободи обясниха пред Клуб Z, че Делян Пеевски през днешния ден не е употребил вътрешния двор.
В предходното Народно заседание на ръководителите на парламентарни групи и на управлението на Народно събрание (председателя и заместниците му) се позволяваше да употребяват двора. Борисов и Пеевски бяха снимани по какъв начин се възползват от тази привилегия, като в същото време бяха обслужвани и от защитата на НСО, което предизвикваше отрицателни реакции.
Затова и, по неофициална информация, предходната седмица на Председателски съвет от ПБ са оповестили, че това ще се промени. Отрицателно реагирали представители на Движение за права и свободи, ГЕРБ и „ Възраждане “.
Лидерът на „ Възраждане “ Костадин Костадинов отхвърли това пред bTV и уточни, че на смяната са се противопоставили само другите две партии.
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
-->
Миналата седмица Антон Кутев от „ Прогресивна България “ разгласи, че се вкарват нови правила, съгласно които всички депутати би трябвало да употребяват единствено формалните входове на Народно събрание. Междувременно лидерът на Движение за права и свободи Делян Пеевски бе сниман да влиза като елементарен депутат – през входа откъм бул. „ Дондуков “ и употребявайки депутатската си карта, с цел да премине през ограничаващите турникети, което се трансформира в събитие.
Борисов през уикенда: Сложиха ме на мерника
През уикенда, по време на партийна колекция на ГЕРБ, предавана във Фейсбук, водачът на партията Бойко Борисов се оплака във връзка свалената му защита от НСО и новите правила за достъп до Народно събрание:
„ Тези, които се интересуват – нямам защита, доста съм елементарен в този момент. Управляващите направиха всичко, с цел да ме сложат на мерника. Даже в този момент – да не влизали колите (тези на парламента) във вътрешния двор, а да стопират на улицата, с цел да има директна видимост. Защото те знаят, в този момент тъкмо пресмятат по какъв начин се движа. “
Борисов се обърна задочно – евентуално към водещите фактори от ръководещата групировка „ Прогресивна България “ (ПБ):
„ Свършихте си работата. Дано ви дадат и повече пари, тъй като другояче по-късно ще ви се смеят. “
Лидерът на ГЕРБ изясни и че самичък кара „ шкодата на Никола “ – пиар чиновник на партията и някогашен началник на пресцентъра на Министерския съвет при Росен Желязков, с цел да няма и други жертви при възможен атентат.
Да, да, но... не
Всъщност тази заран Борисов е влезнал и излязъл от Народното събрание с „ Шкода “, само че не на пиара си Никола, а със длъжностен автомобил на Народното събрание. Освен това ръководителят на ГЕРБ не е бил самичък в колата, а с водач, който е управлявал автомобила.
От пресцентъра на Движение за права и свободи обясниха пред Клуб Z, че Делян Пеевски през днешния ден не е употребил вътрешния двор.
В предходното Народно заседание на ръководителите на парламентарни групи и на управлението на Народно събрание (председателя и заместниците му) се позволяваше да употребяват двора. Борисов и Пеевски бяха снимани по какъв начин се възползват от тази привилегия, като в същото време бяха обслужвани и от защитата на НСО, което предизвикваше отрицателни реакции.
Затова и, по неофициална информация, предходната седмица на Председателски съвет от ПБ са оповестили, че това ще се промени. Отрицателно реагирали представители на Движение за права и свободи, ГЕРБ и „ Възраждане “.
Лидерът на „ Възраждане “ Костадин Костадинов отхвърли това пред bTV и уточни, че на смяната са се противопоставили само другите две партии.
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
-->
Източник: clubz.bg
КОМЕНТАРИ




