Бойкият тим на Хетафе записа трета поредна победа в Ла

...

Дори 9-минутно продължение не спря устрема на Хетафе към ЛЕ

Бойкият отбор на Хетафе записа трета поредна победа в Ла Лига и решително крачи към присъединяване в Лига Европа. Днес тимът от мадридското предградие надделя Ейбар с 1:0 като посетител и четири кръга преди края към този момент е на седма позиция - единствено на три точки от шестия Виляреал.

Възпитаниците на Пепе Бордалас се възползваха от гола на Матиас Оливейра в 23-ата минута, осъществен с глава центриране отдясно. Това беше първо попадение за уругваеца за клуба в елита и идва в дебюта му като титуляр в Примера.

Primer partido como titular
Primer gol en #LaLigaSantander

@MathiasOlivera5 #EibarGetafe pic.twitter.com/lwltfhqVeB
— LaLiga (@LaLiga) April 21, 2018
През по-голямата част от срещата футболистите на Ейбар преобладаваха, само че пък не съумяха да осъществят нито един път, а имаха няколко положителни благоприятни условия за това. Дори в края съдията даде 9-минутно продължение, като и включването на вратаря Марко Дмитрович в последната офанзива не донесе мечтаната точка.

Ейбар е на 12-а позиция и не играе за нищо.