Ботев записа победа с 2:0 като гост на Арда в

...

Ботев стартира годината с победа над Арда и излезе трети

Ботев записа победа с 2:0 като посетител на Арда в Кърджали в първия си формален мач за 2022-а година. Головете означиха Антоан Бароан в 75-та минута, а Милен Стоев си означи автогол в последните секунди на дуела.

В 16-та минута Реда Рабей стреля в наказателното поле, само че той беше доста неакуратен.

В 33-та минута хубаво центриране на Па Конате доближи до Джеймс Ето`о, който стреля от ждроп, само че неговият изстрел мина над вратата.

В 37-та минута Реда Рабей стреля от отдалеченост, само че над вратата.

В 41-та минута първи прецизен удар в мача насочи Дилан Мертенс, само че Василев улови.

Последва и шут на Тонислав Йорданов, само че той мина настрана от вратата.

В края на полувремето последва и изстрел от отдалеченост на Иван Тилев, само че той мина над вратата.

В 50-та минута Брахими проби добре и стреля от границата на пеналта, само че ударът му мина около вратата.

В 55-та минута удар на Тонислав Йорданов беше избавен от Ханкич.

В 64-та минута Арда пропусна най-чистото си състояние, откакто Кики подаде към Руменов, само че ударът на халфа мина около вратата.

В 69-та минута удар на Брахими с глава мина около вратата.

В 73-та минута удар на Светослав Ковачев беше избит от Ханкич в корнер.

Влезлите единствено секунди по-рано като смени Димитър Тонев и Антоан Бароан създадоха гол за Ботев. Тонев изведе отлично в наказателното поле Бароан, който с прекрасен удар не остави шансове на Василев за 0:1 в 75-та минута.

В 81-та минута топката доближи до Светослав Ковачев в наказателното поле, само че той прати топката високо над вратата.

В 90-та минута рисков удар на Светослав Ковачев мина рисково около вратата.

Малко Тонев опита удар, отвън наказателното поле, само че той мина в навън.

В последните секунди Ботев вкара и втори гол и реши дефинитивно срещата. Бароан опита удар, а в устрема си да почисти топката Милен Стоев я засече в личната си врата - 0:2.

Така Ботев започва с победа втория полусезон в елита и излезе еднолично на третото място с 35 точки. Арда е на деветото място с 22 точки.

Следващата събота Ботев гостува на Берое.

Арда: Християн Василев, Атанас Зехиров (Мартин Костадинов 87 мин.), Алекс Петков, Милен Стоев, Давид Кики, Илия Юруков (Лъчезар Котев 80 мин.), Христо Иванов, Иван Тилев (Светослав Ковачев 66 мин.), Румен Руменов (Георги Атанасов 87 мин.), Иван Коконов (Александър Георгиев 80 мин.), Тонислав Йорданов

Ботев: Хидайет Ханкич, Па Конате, Виктор Генев, Роберто Пунчец, Станислав Работов (Николай Минков 62 мин.), Дилан Мертенс (Димитър Тонев 72 мин.), Джеймс Ето`о, Реда Рабей, Тодор Неделев (Антоан Бароан 72 мин.), Емануел Току (Филип Филипов 85 мин.), Мохамед Брахими
Източник: trafficnews.bg