Ботев записа изключително ценен успех с 1:0 при гостуването си

...

Ботев надви ЦСКА в София за първи път от 39 г.

Ботев записа извънредно скъп триумф с 1:0 при гостуването си на ЦСКА в първия полуфинал в шампионата за Купата на България. Единственото попадение вкара Уме Емануел в 46-та минута. Така пловдивчани имат гол задатък преди реванша на стадион " Христо Ботев " на 1 май.

В 5-та минута Тобиас Хайнц стреля, само че ударът му излезе в навън. Пет по-късно Асприля стреля, само че Ханкич улови. В 16-та минута след безредие в наказателното поле на Ботев Асприля стреля, само че неопределено.  В 31-та минута Скрашем стреля, само че изстрелът му мина около вратата.

Второто полувреме започва стремително за Ботев единствено 25 секунди след неговото начало Ивелин Попов пусна страховит пас към Уме Емануел, който с прекрасен удар от наказателното поле не остави шансове на Бусато. Първоначално голът беше анулиран, само че след обзор с ВАР се видя, че няма засада и попадението беше зачетено - 0:1.

Малко по-късно Ботев можеше да вкара и втори гол, след като Брахими се възползва от неточност на Матай и се откъсна съвсем от центъра самичък против вратаря, само че бе застигнат пред наказателното поле от Махмутович, който му лиши топката.

В 59-та минута Брахими опита да засече подаване по земя, само че се размина с топката.

В 61-ата минута се стигна до съществено напрежение и червени картони. Ивелин Попов фаулира Браян Кордоба, който се нахвърли върху капитана на Ботев и той също му отвърна. Мелето сред двамата приключи с директни червени картони за Попов и Кордоба.

В 73-та минута Ханкич увисна при подаване към Матай, само че ударът на бранителя беше неакуратен.

След това последва удар на Линдсет, който прати топката в навън.

Така Ботев записа победа с 1:0 и взе гол задатък преди реванша вкъщи. Това беше и първа победа от 39 години на " канарчетата " над ЦСКА в София, пише

В 83-ата минута Балоянис получи пас и напредна, бранителят стреля, само че Бусато мазета.