Ботев загуби гостуването си на Арда с 1:2 в Кърджали.

...

Десет от Ботев загубиха в края срещу Арда

Ботев загуби гостуването си на Арда с 1:2 в Кърджали. Пловдивчани откриха посредством Бароан, само че Котев изравни през втората част. В 75-та минута " канарчетата " останаха с 10 индивида, откакто Супрайен беше изпъден с пряк червен картон, а надълбоко в добавеното време Ндайе донесе триумфа на домакините.
Прочетете още

В 5-та минута удар на Ману от близко не откри задачата.

В 13-та минута Ханкич избави удар на Ковачев.

В 21-та минута след многоходова офанзива за Ботев Брахими пое топката на границата на наказателното поле, само че Алекс Петков мазета топката, която пък попадна към Бароан, който незабавно стреля, а Господинов беше сюрпризиран, не се намеси добре и топката влетя в мрежата му за 0:1.

В 33-та минута Тонислав Йорданов вкара за Арда, само че попадението беше анулирано поради засада, а ВАР също удостовери решението на съдиите.

В 38-та минута Лъчезар Котев насочи удар от отдалеченост, само че изстрелът му срещна гредата.

В 67-та минута Арда съумя да изравни Ковачев подаде в наказателното поле на Ботев, а след сериозен карамбол най-съобразителен се оказа Лъчезар Котев, който вкара за 1:1.

В 71-та минута Господинов избави удар на Бароан.

В 75-та минута Ботев остана с 10 индивида, откакто Самуел Супрайен спря в центъра на терена с нарушаване откъсващия се самичък против Ханкич - Светослав Ковачев.

В 85-та минута влезлият през втората част Ндайе вкара гол, само че попадението беше анулирано поради засада.

В петата минута от добавеното време Арда стигна до цялостен поврат. Милен Желев пусна пас към Ласана Ндайе, който овладя и с удар във вратарското поле не остави шансове на Ханкич за крайното 2:1.

С провалянето Ботев остава десети с 19 точки, а Арда събра 26 и се изравни с осмия - Локомотив София.

Следващият формален мач на Ботев ще бъде на 25 ноември - посещение на Черноморец Балчик в 1/16 финалите за Купата на България.

Арда:  Анатолий Господинов, Джунейт Али, Умар Сако, Милен Желев, Тонислав  Йорданов, Светослав Ковачев, Иван Коконов, Алекс Петков, Иван Тилев, Илия Юруков, Лъчезар Котев

Ботев:  Хидает Ханкич, Па Конате, Роберто Пунчец, Виктор Генев, Самуел Супрайен, Джеймс Етоо, Емануел Току, Реда Рабей, Мохамед Брахими, Антоан Бароан, Елвис Ману
Източник: trafficnews.bg