"Ботев" /Враца/ завърши 0:0 с "Ботев" /Гълъбово/ в мач от

...

Ботев /Враца/ не успя да пробие защитата на Ботев /Гълъбово/ и предаде лидерството на Локо /София/

"Ботев " /Враца/ приключи 0:0 с "Ботев " /Гълъбово/ в мач от 11-ти кръг на Втора лига. През първата част владеенето на топката бе в интерес на врачани, само че домакините не успяваха да създадът чисто състояние. Първата действителна опция бе в 21-та минута, когато Емил Стоев изведе Боби Борисов на комфортна позиция, само че неговият шут бе избит пред голлинията. Няколко минути по-късно Кристиян Григоров с глава насочи рисков изстрел след осъществяване на корнер, само че вратарят Мирослав Иванов улови несъмнено топката. В последната минута на първото полувреме пристигна и най-спорната обстановка в мача. Страничния рефер алармира за игра с ръка в наказателното поле на гостити. Главният арбитър в началото отсъди корнер за врачани, само че след консултация с помощникът си реши да отсъди углавен удар отвън наказателното поле.
Въпреки направените смени през втората част картината на терена не се промени. В 67-та минута Тодор Чаворски беше на път да накаже неточност в центъра на отбраната, само че шутът му от упор попадна в тялото на вратаря. Последва сериозен напън на "Ботев " /Враца/, само че гостите от Гълъбово успяваха да се спасят във всяка една обстановка. Така отпред на Втора лига към този момент е "Локомотив " /София/ с 25 точки, който победи "Литекс " с 4:0. Само на една зад “железничари” е "Ботев " /Враца/.
За "Ботев " /Враца/ играха: Николай Кръстев, Атанас Димитров /46 Тодор Чаворски/, Борислав Борисов, Деян Иванов, Емил Стоев /72 Атанас Кабов/, Ивайло Михайлов, Иво Харизанов, Кристиян Григоров, Петър Альошев, Спас Георгиев и Янаки Смирнов /59 Илия Карапетров/.
Гостите от Гълъбово бяха в състав: Мирослав Иванов, Антонио Георгиев, Димитър Трайков /60 Стефан Неделчев/, Емил Колев, Иван Винков /90+1 Емилиян Зотев/, Станислав Катранков, Иван Цачев, Илиян Капитанов /68 Реджеб Халил/, Цветелин Радев, Пламен Коларов и Стоян Кижев.
Източник: bulnews.bg