Ботев /Враца/ загуби от Литекс /Ловеч/ с 0:2 в първата

...

Ботев /Враца/ стартира със загуба с 0:2 в контролите /снимки/

" Ботев " /Враца/ загуби от " Литекс " /Ловеч/ с 0:2 в първата лятна контрола преди старта на сезон 2023/24. Футболистите на Даниел Моралес сътвориха задоволително на брой чисти голови положения, само че не съумяха да осъществят.
В първите 20 минути на срещата и двата тима не съумяха да основат забавни обстановки пред противниковите вратари. В 21-ата минута Петър Кепов центрира и Момчил Цветанов от въздуха, само че изпрати топката над гредата.Гостите поведоха в ответната офанзива. След неточност на Луис Соарес топката стигна до Виктор Василев, който означи за 0:1.
Последваха няколко положителни голови положения. В 23-ата минута Даниел Генов шутира, само че бранител блокира топката.Гостите имаха добра опция в 39-ата минута, когато след шут на техен футболист топката се удари в гредата, върна се в полето и Иван Пенев я изпрати навън на празна врата. 5 минути преди почивката Мирослав Маринов излезе самичък против вратаря, откакто получи положително подаване от Чавдар Ивайлов, само че би в него.
Малко след началото на второто полувреме Жан-Пиер Да Силва стреля настрана от вратата, а в 51-ата минута Даниел Генов извърши директен свободен удар, само че стражът на Литекс избави. В 55-ата минута Генов центрира, само че от 2 метра Жан-Пиер Да Силва пропусна. Минута по-късно резултатът стана 0:2. Евгени Игнатов вкара хубав гол с удар от границата на наказателното поле, като изпрати топката в далечния ъгъл на Красимир Костов.
В 64-ата минута вратарят на " Литекс " мазета в корнер шут на Даниел Генов. След центрирането Антонио Георгиев стреля от воле, само че стражът още веднъж се оправи. В 68-ата минута Браян Мендоса се включи добре в офанзивата на Ботев и стреля, само че вратарят още веднъж се оправи. 20 минути преди края бранител мазета топката след удар на Митко Панов.

" Ботев ": Любомир Василев, Меси Биатумусока, Цветослав Поповчев, Луис Соарес, Петър Кепов, Момчил Цветанов, Петър Симеонов, Чавдар Ивайлов, Даниел Генов, Мирослав Маринов, Красимир Тодоров (Красимир Костов, Диего Фераресо, Мартин Кавдански, Пламен Петров, Браян Мендоса, Митко Панов, Антонио Георгиев, Диого Барбоса, Иван Нешков, Жан-Пиер Да Силва)
Източник: bulnews.bg