Ботев /Враца/ загуби от Левски с 0:2 в контрола, която

...

Ботев /Враца/ загуби с 0:2 контролата с Левски в София /снимки/

" Ботев " /Враца/ загуби от " Левски " с 0:2 в контрола, която се игра на стадион „ Георги Аспарухов “.
Домакините вкараха своите голове в заключителните минути, а футболистите на Даниел Моралес сътвориха няколко забавни положения, само че не съумяха да осъществят.
Домакините стартираха мача с няколко офанзиви, които обаче не заплашиха кой знае какъв брой Федерико Бариос. В 8-ата минута Диого Барбоса можеше да означи гол, само че след центриране от ъглов удар изпрати не съумя да насочи топката към вратата.
Малко по-късно Марко Мажуга стреля с глава, след центриране отляво, само че Михайлов избави.
В 23-ата минута Браян Мендоса също опита прекрасен удар, само че Михайлов мазета в корнер..
В 31-ата минута момчетата на Даниел Моралес стигнаха до добра опция. Мартин Кавдански направи страховит самостоятелен пробив, озова се очи в очи с Ники Михайлов, само че не съумя да уцели вратата на " Левски ".
В 51-ата минута Галчев, към този момент минал отляво на защитата, проби рисково през центъра и стигнал до дъгата на наказателното поле, нанесе мощен удар, само че доста високо над вратата. Секунди по-късно и Андриан Краев шутира доста неопределено.
В 56-ата минута при центриране от корнер Кристиан Димитров и Мартин Кавдански сблъскаха главите си, като играта бе спряна за малко, с цел да им се окаже здравна помощ. И с двамата всичко бе наред.
В 66-ата минута Рикардиньо вкара топката в мрежата, само че голът не бе зачетен поради нарушаване против Красимир Костов.
11 минути преди края на мача домакините поведоха. Ивелин Попов изведе Асен Чандъров на стрелкова позиция и той осъществя за 1:0.
Само 2 минути по-късно резултатът стана 2:0. След безредие от ъглов удар Кристиан Димитров стигна до топката и я прати в мрежата.

" Левски " 2:0 " Ботев " (Враца)
1:0 Чандъров (79)
2:0 Димитров (81)

" Левски ": 1. Николай Михайлов (К), 22. Патрик-Габриел Галчев, 50. Кристиан Димитров, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 20. Асен Чандъров, 11. Джавад Ел Джемили, 18. Роналдо, 17. Уелтон, 9. Рикардиньо;

" Ботев "
Първо полувреме: 34. Фредерико Бариос, 23. Браян Мендоса, 3. Мартин Кавдански, 8. Диего Фераресо, 37. Том Рапнуи, 11. Момчил Цветанов, 18. Диого Барбоса, 17. Чавдар Ивайлов, 16. Красимир Тодоров, 14. Марко Мажуга, 28. Клери Сербер.
Второ полувреме: 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 8. Диего Фераресо, 3. Мартин Кавдански, 6. Антонио Георгиев, 24. Стефан Гаврилов 11. Момчил Цветанов, 10. Лукас Брамбила, 16. Красимир Тодоров, 9. Даниел Генов, 21. Жан-Пиер Да Силва
Източник: bulnews.bg