„Ботев“ (Враца) загуби гостуването си на „Локомотив“ (София) с 1:0

...

Юли Ненов провали Ботев/Враца/ срещу Локомотив в София /снимки/

„ Ботев “ (Враца) загуби гостуването си на „ Локомотив “ (София) с 1:0 в конфликт от 23-ия кръг на efbet Лига. Попадението осъществя Октавио (32).
Преди началото на този мач „ Локо “ и „ Ботев “ се намират на 12-ото и 13-ото място в класирането с еднакъв брой точки - по 19. Положението им не е по никакъв начин розово и трите точки са от голямо значение.
Първата забавна обстановка пристигна в 10-ата минута, когато Симеон Славчев и Октавио направиха добра композиция. Бившият национал на България отигра съвършено обстановката, само че ударът му се отби в горната греда. Секунди по-късно още веднъж той имаше опция да открие резултата, откакто засече с центриране с глава, само че от близка отдалеченост не съумя да откри очертанията на вратата.
От третия опит Симеон Славчев вкара гол, само че основният арбитър Георги Гинчев отсъди фал против Красимир Костов.
В 20-ата минута Октавио центрира в наказателното поле към Димитър Митков, който стреля с глава, само че кълбото мина на сантиметри от задачата.
В 26-ата минута Митков се пребори с защитник на гостите, след което шутира мощно, само че още веднъж не съумя да откри задачата.
Логичното се случи в 32-ата минута, когато "железничарите " стигнаха до първия гол в дуела. Бразилската звезда на отбора Октавио завоюва дузпа, откакто бе спрян непозволено от Валери Христов. Зад топката застана точно халфът на „ Локомотив “, който не пропусна да накаже Красимир Костов.
В 37-ата минута Владимир Семерджиев се възползва от груба неточност на Валери Христов и означи с прекрасен удар, само че след ВАР Георги Гинчев анулира попадението.
В 51-ата минута Рапосо стреля от воле, само че Красимир Костов се намеси майсторски.
В 81-ата минута Йоргос Кацикас направи дузпа против Диего Фераресо и получи противоречив червен картон от основния арбитър Георги Гинчев. Наказателният удар бе изпълнен неприятно от Юлиан Ненов и разумно Александър Любенов отрази удара.
В последните секунди Рапос центрира към Митко Митков, който с глава стреля право в ръцете на стража на „ Ботев “. Това бе и последната забавна обстановка на стадион "Васил Левски ".

„ Локомотив “ (СОФИЯ) – „ Ботев “ (Враца) 1:0

1:0 Октавио (32-дузпа)

Стартови сформира:
„ Локомотив “ (София): 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 5. Йоргос Кацикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 22. Владимир Семерджиев, 26. Красимир Милошев, 8. Симеон Славчев, 2. Стойчо Атанасов, 58. Октавио, 45. Димитър Митков
„ Ботев “ (Враца): 76. Красимир Костов, 2. Валери Христов, 5. Костадин Ничев, 3. Луиз Соарес, 77. Мартин Николов, 94. Юлиан Ненов, 15. Мирослав Маринов, 17. Чавдар Ивайлов, 88. Йоан Бауренски, 6. Антонио Георгиев, 28. Красимир Тодоров
Източник: bulnews.bg