Ботев /Враца/ успя с лекота да се наложи с 2:0

...

Ботев /Враца/ победи много слаб Берое и го изпревари в класирането /снимки/

" Ботев " /Враца/ съумя с лекост да се наложи с 2:0 над " Берое " в финален дуел от 16-ия кръг на efbet Лига и остави старозагорци без победа от 9 септември насам.
Тимът, воден от Николай Киров, не насочи нито един прецизен удар в мача.
Чавдар Ивайлов даде звук за триумфа на врачани с гол в 17-ата минута. В края на първата част някогашният състезател на заралии Венцислав Христов удвои, пращайки топката във вратата на остарелия си съотборник под Аязмото - Иван Караджов.
Старозагорци нямат победа от 9 септември, когато надделяха вкъщи " Спартак " /Варна/ с 3:1. След това позволиха загуби от " Славия ", " Левски " и Лудогорец ". С " Пирин " и " Хебър " пък приключиха наедно.
С триумфа отборът на Даниел Моралес събра актив от 14 точки на 11-ата позиция, до момента в който " Берое " към този момент е 13-и със същия актив точки - 13.
В идващия кръг " Ботев " гостува на " Ботев " в Пловдив, а старозагорци одобряват " Арда ".
Мачът стартира в умерено движение, като двамата вратари нямаха работа в началните минути на срещата. В 13-ата минута Рука прати топката в ъглов удар след центриране на врачани в наказателното поле. След ъгловия удар обаче не последва нищо рисково за Иван Караджов.
В 17-ата минута " Ботев " поведе в резултата. Чавдар Ивайлов матира Караджов с изстрел по земя отвън наказателното поле, а стражът на " Берое " въобще не реагира.
Четири минути по-късно голмайсторът Ивайлов стреля от директен свободен удар, само че над вратата.
Въпреки падналия гол двата отбора не подвигнаха оборотите и дуелът продължи в постепенно и скучно движение.
В края на първата част някогашният състезател на " Берое " - Венцислав Христов, удвои преднината на врачани. В 44-ата минута Христов бе изведен от Мирослав Маринов, а Томас Фонтен не съумя да го настигне и нападателят прати топката около Караджов във вратата.
След почивката Николай Киров направи две промени в състава си. Митко Митков влезе на мястото на Божидар Пенчев, а Лукас Мартинс на Стив Траоре.
Първите минути на втората част бяха като тези от първата - без работа за двамата вратари. В 69-ата минута Мирослав Маринов центрира в наказателното поле, само че Караджов без проблем улови.
" Ботев " /Враца/ бе по-активният тим на терена, в идващите минути, само че не успяваше да порази вратата на Караджов за трети път.
В 80-ата минута Спас Георгиев потърси с центриране собствен съотборник в наказателното поле, само че Красимир Костов елементарно улови.
В добавеното време на срещата влезлият като запаса Клери Сербер вкара топката във вратата, само че попадението му не бе зачетено поради засада.

" Ботев " 2:0 " Берое "
1:0 Ивайлов (17)
2:0 Караджов (44)

Стартови сформира:
" Ботев " /Враца/: 76.Костов, 23. Мендоса, 3. Кавдански, 4. Соарес, 8. Фераресо, 6. Георгиев, 17. Ивайлов, 19. Переа, 15. Маринов, Генов, 91. Христов

" Берое " /Стара Загора/: 1. Караджов, 3. Пиргов, 5. Фонтен, 6. Руи Педро, 11. Траоре, 13. Анисе, 8. Серкан, 17. Георгиев, 77. Пенчев, 16. Мечев, 9. Луизиньо

Съдия: Ивайло Стоянов
Стадион: " Христо Ботев ", Враца
Начало: 17:30 часа