Ботев (Враца) успя да победи драматично Славия с 1:0 в

...

ДРАМА: Ботев удари Славия в 90-та минута

Ботев (Враца) съумя да победи трагично Славия с 1:0 в дуела им от 22-ия кръг на efbet Лига. Мачът на стадион " Христо Ботев " изглеждаше, че ще приключи без голове, само че в последната минута на постоянното време домакините откриха откакто на терена бяха останали единствено 20 души след два червени картона.

В началните минути и двата тима насочиха по един удар по посока противниковата врата. Славия беше първи. Във 2-рата минута Тони Тасев си освободи пространство и стреля от границата на наказателното поле, само че около десния непряк дирек на вратата, защитавана от Красимир Костов.

В 9-ата минута Браня Переа за момент беше изтърван от отбраната на „ белите “. Колумбийският нападател незабавно насочи удар – право в ръцете на Светослав Вуцов.

Половин час след началото Славия получи опция да извърши директен свободен удар. Топката беше заложена наоколо до наказателното поле и имаше положителни условия за пряк обстрел на вратата. Тони Тасев завъртя топката над стената, а Красимир Костов въобще не беше безапелационен. Вратарят отрази, само че изпусна топката. В последния миг я хвана, на сантиметри пред голлинията. Капитанът на врачани имаше шанс, че нямаше задоволително наоколо футболист на столичани, който да направи добавка.

Три минути по-късно Клери Сербер получи в наказателното поле и опита технично да приключи. Неговият удар мина високо над напречната греда.

В ответната офанзива гостите сътвориха най-хубавата си опция от началото на мача. Тони Тасев проби през центъра и насочи компактен удар. Топката се отби от дясната греда. Галин Иванов можеше да направи добавка, само че беше спрян от бранител.

Тони Тасев продължаваше да основава съществени главоболия за отбраната на домакините. В 52-рата минута той проби отляво и комбинира с Галин Иванов, който залъга съперник и стреля с левия крайник. Топката беше ориентирана в обсега на Костов, който улови без проблеми. Малко по-късно Ахмед Ахмедов засече центриране отдясно. Капитанът на Ботев отново избави, само че имаше и засада.

В 72-рата минута Златомир Загорчич трябваше да прави насилствена промяна. Емил Виячки получи травма след безразсъден конфликт с Жан Пиер да Силва в наказателното поле на „ белите “, откакто топката към този момент беше напуснала очертанията на терена.

Четвърт час преди приключването на постоянното време гостите останаха с човек по-малко. Браян Перейра беше спрян непозволено от Велко Йеленкович. Защитникът на Славия получи втори жълт, надлежно червен картон и се прибра към съблекалните.

В 87-ата минута и Ботев Враца остана с 10 души на терена. Мартин Кавдански също беше изпъден с втори жълт картон за удар в лицето на Ахмед Ахмедов. Вследствие Славия получи добра опция да заплаши Красимир Костов от директен свободен удар. Изпълнението на Галин Иванов се срещна стената.

В 90-ата минута Ботев Враца стигна до решителен гол. Мирослав Маринов получи отляво, преодоля Венцислав Керчев и Натан Гасама, след което откри Браян Переа. Нападателят беше заел съвършената позиция, тъй че на празна врата отблизо разстояние да се разпише.Малко след гола Момчил Цветанов и Кристиян Добрев получиха жълти картони, а футболистът на домакините получи незабавно и втори от съдията и остави тима си да приключи мача с девет души. Така Ботев Враца събра 22 точки на 11-то място, до момента в който Славия е шести с 35.

Ботев Вр - Славия 1:0
1:0 Переа 90 Стартови сформира:

Ботев Враца:  76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 6. Антонио Георгиев, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 11. Момчил Цветанов, 17. Чавдар Ивайлов, 19. Браян Переа, 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер, 30. Петко Ганев

Славия : 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 23. Емил Виячки, 4. Людовик Соарес, 33. Галин Иванов, 17. Ерол Дост, 19. Чунг До, 88. Тони Тасев, 8. Емил Стоев, 10. Владимир Николов
Източник: novsport.com