Ботев (Враца) трудно победи с 1:0 като гост Пирин в

...

Червен картон и автогол помогнаха на Ботев /Враца/ да вземе 3 т. в Благоевград /снимки/

" Ботев " (Враца) мъчно победи с 1:0 като посетител " Пирин " в мач от седмия кръг на efbet Лига, игран в Благоевград. Единственото попадение падна десетина минути преди края и бе автогол на Илиян Костов. Домакините играха с човек по-малко още от 14-ата минута, откакто новото попълнение Аймен Суда бе изпъден.
И двата отбора се намират в доста слаба форма. " Орлетата " имат единствено една точка от всички пет мача, които са изиграли. От друга страна " Ботев " (Враца) има 3 точки, които пристигнаха във втория кръг. Последваха четири следващи провали, в които тимът позволи цели 12 гола. В последния кръг врачани бяха надиграни с 0:2 от ЦСКА – София.
Домакините започнаха по-активно срещата и в осмата минута можеха да открият резултата. Ударът по земя на Даниил Кондраков обаче се спря в гредата и попречи на украинеца да вкара.
В 14-ата минута обаче Пирин остана с човек по-малко. Аймен Суда настъпи неприятно Момчил Цветанов и след обзор от ВАР първичния жълт картон се трансформира в червен.
Въпреки това напълно скоро " орлетата " направиха доста огромен пропуск. Хубав пробив на Борис Тютюков бе последван от отличен пас на доста чиста позиция към Иван Тасев, само че младокът не съумя да уцели опразнената врата.
До края на първата част играта се изравни, а гостите не съумяха да се възползват от численото си преимущество.
В началото на втората част гостите съумяха да наложат напън, като в 66-ата минута имаха отлична опция да открият резултата. Браян Переа откри добре Марко Мажуга самичък против вратаря, само че стражът Максим Ковальов избави с крайник.
Така в 79-ата минута пристигна попадение за " Ботев ". Резервата Мартин Смоленски получи топката в наказателното поле и стреля. Топката се отклони в бранителя Костов и влезе във вратата.
До края на мача " Ботев " можеше да вкара още едно попадение, само че вратарят още веднъж избави, а домакините по този начин и не съумяха да наложат напън, с цел да потърсят точката.

" Пирин " 0:1 " Ботев " (Враца)
0:1 Костов (79-а)

Стартови сформира:
" Пирин ": 12. Ковальов, 25. Костов, 5. Бодуров, 38. Дюлгеров, 27. Върбанов, 4. Абу, 18. Минков, 11. Тасев, 17. Тютюков, 20. Суда, 10. Кондраков

" Ботев " (Враца): 34. Рубио, 4. Луис Фелипе, 20. Христов, 28. Кунде, 18. Барбоса, 17. Ивайлов, 77. Велев, 10. Георгиев, 7. Цветанов, 16. Тодоров, 19. Переа
Източник: bulnews.bg