Ботев“ (Враца) стигна до победа с 2:0 в домакинството си

...

Чудесна победа с 2:0 на Ботев /Враца/ над Славия /снимки/

„ Ботев “ (Враца) стигна до победа с 2:0 в семейството си на „ Славия “ в предпоследния дуел от втория кръг на efbet Лига.
“Зелените ” надиграха своя съперник, имаха по-чистите обстановки и справедливо стигнаха до тази победа. Столичани имаха няколко положителни офанзиви, само че по този начин и не съумяха да застрашат доста вратата на Красимир Костов.
Иначе и двете попадения паднаха през втората част, когато първо Момчил Цветанов откри след мощен шут от отдалеченост (46’), а по-късно и Жан-Пиер Да Силва добави второ попадение (74’). Така „ Ботев “ завоюва първи точки през този сезон. Най-малкият коефициент за нея при букмейкърите беше 4.
Двубоят стартира равностойно, като през първите минути домакините бяха тези, които държаха повече топката. В 4-ата минута Даниел Генов стреля от отдалеченост, само че не затрудни вратаря на гостите, а малко по-късно Чавдар Ивайлов опита също шанса си, само че неопределено.
В 14-ата минута Ивайлов видя включването на Спас Георгиев отдясно. Крилото опита прекрасен диагонален изстрел, който мина рисково около вратата. Десетина минути по-късно врачани стигнаха до нова рискова обстановка. След центриране отдясно Браян Переа с доза шанс съумя да смъкна към Спас Георгиев, който стреля вдясно от вратата. За негово злощастие обаче топката се отклони от външната страна на страничния дирек.
В 29-ата минута „ Славия “ също стигна до състояние пред вратата на „ Ботев “. Иван Минчев изпрати топката в наказателното поле след осъществяване на фал. Там Виктор Генев доста добре надскочи футболистите в “зелено ” и смъкна към Йон Бакеро, който единствено трябваше да засече кълбото на празна врата. Нападателят обаче се размина с него и то излезе в навън.
Малко по-късно след добра акция на Чавдар Ивайлов отдясно топката стигна до непокрития Даниел Генов, който бе самичък против Николай Кръстев. Деветката на врачани обаче като че ли не очакваше, че кълбото ще попадне в краката му не съумя да насочи мощен шут, с който да заплаши стража на “белите ”
В идващите минути темпото спадна и нямаше толкоз доста забавни обстановки. В 40-ата Бакеро насочи нелош удар от директен свободен удар, само че Костов без проблем улови. Към края на полувремето врачани се пробваха още веднъж да окажат някакъв напън, само че без да се стигне до нищо рисково. Така двата отбора се отдръпнаха при нулево тъждество на почивката.
Второто полувреме стартира по прелестен метод за домакините, които съумяха да открият. В 46-ата минута Момчил Цветанов получи топката на много огромна отдалеченост от вратата на „ Славия “, само че все пак опитният футболист направи няколко крачки и стреля мощно. Топката мина тъкмо под плонжа на Николай Кръстев и се оплете в мрежата на “белите ” - 1:0.
„ Славия “ отговори с шут на Тони Тасев от границата на наказателното поле, само че Кръстев съумя да боксира. В 64-ата минута Ерол Дост стреля от отдалеченост, само че вратарят на " зелените " с самообладание улови.
След няколко минути, в които не се случи съвсем нищо забавно, пристигна моментът, в който отборът от Враца нанесе втория си удар. След осъществяване на директен свободен удар топката бе изчистена право в краката на Чавдар Ивайлов, който стреля от много огромна отдалеченост. Кръстев се намеси добре, само че за негово злощастие топката попадна право в краката на Жан Пиер Да Силва, а той от близка отдалеченост не сбърка и направи резултата 2:0.
Малко по-късно Мирослав Маринов центрира отдясно и откри Да Силва в наказателното поле. Голмайсторът стреля от близка отдалеченост с глава, само че вратарят на “белите ” този път съумя да избие и да предотврати трети гол в своята врата.
До края на дуела „ Ботев “ продължаваше да надиграва своя съперник и да провежда рискови офанзиви. В 84-ата минута Да Силва пое добре, обърна се, мина около няколко футболисти на столичани и стреля, само че много едва. Малко по-късно Мирослав Маринов насочи мощен шут от воле, само че в навън. Към края на дуела Томбак стреля мощно от отдалеченост, само че Костов мазета.
Така „ Ботев “ (Враца) съумя да завоюва и да грабне първи 3 точки през този сезон. В идващия кръг врачани гостуват в Пловдив на „ Локомотив “.

" Ботев " (Враца) 2:0 " Славия "

1:0 Момчил Цветанов (46)
2:0 Жан Пиер Да Силва (74)

Стартови сформира:

" Ботев ": 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Соарес, 7. Момчил Цветанов, 9. Даниел Генов, 10. Спас Георгиев, 17. Чавдар Ивайлов, 18. Диого Барбоса, 19. Браян Переа, 23. Браян Мендоса, 77. Стефан Велев;

" Славия ": 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев, 55. Натан Гасама, 37. Венцислав Керчев, 73. Иван Минчев, 8. Емил Стоев, 33. Галин Иванов, 88. Тони Тасев, 7. Йон Бакеро.