Ботев (Враца) срази Славия с 1:0 в напечен мач на

...

Чудо във Враца! Ботев победи Славия в мач с 3 червени картона, Переа герой за домакините

" Ботев " (Враца) съкруши " Славия " с 1:0 в напечен мач на стадион " Христо Ботев ".
В воин за домакините се трансформира колумбийската звезда Браян Переа в 90-ата минута.
Срещата предложи доста нерви и битка, като основният арбитър Кристиян Колев от Пловдив сподели 3 червени картона.
С триумфа футболистите на Даниел Моралес се отдалечиха на безвредно разстояние от рисковата зона, а в същото време най-стария столичен отбор записа трета поредна загуба в шампионата.
" Славия " имаше известно предимство през първото полувреме, само че футболистите на Златомир Загорчич не съумяха да пратят топката в мрежата. В началото звездата на домакините Браян Переа стреля към рамката на Светослав Вуцов, само че националът улови без никакви проблеми.
Последваха по-скучни минути, с цел да пристигна 29-ата минута, когато Тони Тасев опитва мерника си от фаул. Крилото шутира в центъра на вратата, само че момент съмнения у Красимир Костов можеше да коства скъпо на стража на " Ботев ". Топката мина сред краката на Костов, само че по-късно вратарят съумя да я улови и да предотврати чудноват гол.
След 120 секунди Тасев се оказа на отлична стрелкова позиция, само че ударът му се отби в страничната греда, а по-късно капитанът на " Славия " Галин Иванов пропусна да направи добавка. Последва рисково центриране пред вратата на “белите ”, само че нападателите в зелено не съумяха да намерят топката.
В 39-ата минута Даниел Генов опитва да заплаши Вуцов, само че шутира едва и неопределено. В 43-ата Ерол Дост направи отличен пробив в наказателното поле на “зелените ”, само че Красимир Костов избави изстрела на халфа.
Втората част предложи по-слаб футбол. В 52-ата минута Галин Иванов получи топката на границата на наказателното поле, след което някогашният национал шутира, само че вратарят Костов улови.
В 78-ата минута Велко Йеленкович фаулира откъсващия се Браян Переа, което принуди рефера Кристиян Колев да покаже втори жълт картон на родения в Ловеч бранител - по този начин славистите останаха с човек по-малко на игрището. В 88-ата червен картон получи и състезател на домакините - Мартин Кавдански за удар по Ахмед Ахмедов във въздушен дуел пред наказателното поле на " зелените ".

" Ботев " (Враца) 1:0 " Славия "

1:0 Браян Переа (90)

Стартовите сформира:
" Ботев " (Враца): 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 6. Антонио Георгиев, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 11. Момчил Цветанов, 17. Чавдар Ивайло, 19. Браян Переа, 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер, 30. Петко Ганев.

" Славия ": 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 23. Емил Виячки, 4. Людовик Соарес, 33. Галин Иванов, 17. Ерол Дост, 19. Чунг Нгуен До, 88. Тони Тасев, 8. Емил Стоев, 10. Владимир Николов.
Източник: bulnews.bg