Ботев (Враца) спечели трите точки срещу Спартак (Варна) в сблъсък

...

Спартак допусна нова загуба, този път като гост на Ботев

Ботев (Враца) завоюва трите точки против Спартак (Варна) в конфликт от шестия кръг на efbet Лига. В 17-тата минута след отсъдена дузпа Браян Переа се разписа за 1:0.

В началните минути на срещата домакините от Ботев (Враца) приложиха напън над „ соколите ”. Врачани имаха опция да открият още в 4-тата минута посредством Фераресо, само че ударът му бе избит в корнер от Дичевски.  Отново Диего Фераресо в 16-та минута бе спрян от бранителя на Спартак Генади Луго, който обаче наруши разпоредбите и основният рефер Георги Кабаков уточни бялата точка. Зад нея застана Браян Переа, който бе прецизен за 1:0. Не след дълго врачани имаха още една чиста опция за гол, когато Мирослав Маринов нацели гредата.

За „ соколите ” първата отлична опция за попадение пристигна в 27-ата минута. Проспър Менди проби от ляво и центрира в наказателното поле, където откри Божидар Васев. Той с хубав удар с глава нацели гредата.

През втоарата част двата тима си размениха функциите и Спартак оказа по-сериозен напън в играта. В 53-ата минута Мартин Тошев центрира, само че право в ръцете на Костов. Минути по-късно Жан Пиер Да Силва центрира в наказателното поле, където откри Мендоса. Той стреля с глава към вратата на Дичевски, само че топката се отби в напречната греда. Не след дълго още веднъж стражът на „ соколите ” отрази още един мощен удар на Да Силва.

В 74-ата минута Никола Борисов насочи рисков удар с глава към вратата на Красимир Костов, само че кълбото не попадна в задачата. 4-ри минути по-късно Браян Переа пропусна да добави още един гол към сметката си, откакто стреля от добра позиция, само че ударът му мина над вратата.

В 87-тата минута Перейра имаше отлична опция да удвои задатъка на своя тим. Той бе изведен напред в наказателното поле след хубав пас на Мендоса и единствено положителната интервенция на Дичевски осуети сигурен втори гол за домакините.

Три минути преди края на постоянното време още веднъж Переа пропусна да вкара своя втори гол в мача. Това бе и последната забавна обстановка в тази среща.

В идващия кръг “соколите ” одобряват Арда (Кърджали). Срещата е на 20.08. (събота) от 18:00ч. на стадион “Спартак ”.

Стартови сформира:

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Фелипе, 8. Диего Фераресо, 24. Стефан Гаврилов, 14. Мартин Атанасов, 15. Мирослав Маринов, 9. Даниел Генов (20. Меси), 21. Жан Пиер, 19. Браян Переа

Спартак (Варна): 21. Иван Дичевски, 23. Проспер Менди, 19. Никола Борисов, 22. Сами Анаби, 12. Генади Луго (3. Луго), 10. Янчо Андреев (24. Мартис), 17. Цветан Илиев, 8. Ивайло Климентов (20. Иванов), 11. Виктор Митев (9. Сабри), 30. Божидар Васев (13. Черненко), 90. Мартин Тошев

Главен арбитър: Георги Кабаков
Източник: dnesplus.bg