Ботев (Враца) се класира на четвъртфиналите за Купата на България.

...

Ботев пое глътка въздух, класирайки се напред за Купата на България

Ботев (Враца) се класира на четвъртфиналите за Купата на България. Врачани победиха вкъщи с 3:0 аматьорския тим на Черноморец (Балчик).

Мачът беше съществено тестване за треньора на домакините Антони Здравков, чието бъдеще отпред на отбора е сложено под въпрос.

Ботев имаше осем следващи загуби в шампионата, което усложни ситуацията в клуба.
 Дербито с Монтана ще бъде решаващо за бъдещето на Здравков в Ботев (Вр)

Отново получи заем на доверие от управлението

От своя страна Черноморец (Балчик) изглеждаше непредвидим противник. Гостите пристихнаха във Враца едвам с 15 играчи, които пробваха да се опълчат на Ботев. Домакините действаха по-агресивно, само че по този начин и не намираха път към вратата на Павлин Евтимов.
 Сериозно тестване за Антони Здравков през днешния ден

Ботев (Враца) приема Черноморец (Балчик)

Първото попадение падна чак в 78-ата минута посредством Даниел Генов. Отново той удвои резултата от дузпа шест минути по-късно.

Резервата в този мач Петър Атанасов оформи крайния резултат в добавеното време.