Ботев Враца постигна първа победа за сезона, след като надви

...

"Ботев" Враца с първа победа в елита

" Ботев " Враца реализира първа победа за сезона, откакто надделя 2:1 като посетител " Септември " в финален мач от 4-ия кръг на Първа професионална лига.

Срещата стартира с много безразсъден автогол на Георги Стоичков, който даде убеденост на футболистите на " Ботев " Враца. Бранителят на " Септември " опита да почисти в корнер центриране отдясно, само че вместо това я прати в мрежата на Валентин Галев.

В 16-ата минута Спас Георгиев от непосредствена непосредственост изпрати топката в навън след положително центриране на Йордан Апостолов. Пет минути по-късно още веднъж Спас Георгиев не бе прецизен, откакто прати топката около гредата.

В 23-ата минута Мирослав Будинов след удар с глава прати топката в напречната греда на вратата зад Красимир Костов.

През второто полувреме Септември опита да притисне своя съперник. В 56-ата минута Крис Гади откри десния непряк дирек на зад Красимир Костов.

Андреас Васев в 71-ата минута проби през средата и насочи удар, само че Валентин Галев се оправи.

Четири минути по-късно Емил Стоев пусна прекрасен пас към Петър Атанасов в наказателното поле и той без да се бави повиши на 2:0 за " Ботев ".

В първата минута от спомагателното време Костов фаулира Байду и съдията Никола Попов отсъди дузпа. Галчев застана зад топка и по безапелационен метод понижи резултата на 1:2.

" Септември ": Валентин Галев, Борис Галчев, Александру Бенга, Александър Георгиев, Асен Чандъров (73-Иван Тилев), Васил Добрев (77-Владимир Николов), Георги Стоичков, Здравко Димитров, Крис Гади, Мирослав Будинов (46-Ишмаел Байду), Фабиано Алвеш

" Ботев " Враца: Красимир Костов, Андреас Васев, Атанас Фиданин, Валери Домовчийски (90+3 Костадин Гаджалов), Венцислав Керчев, Даниел Гаджев (43-Ивайло Михайлов), Емил Стоев (87-Георги Вълчев), Йордан Апостолов, Мариян Иванов, Петър Атанасов, Спас Георгиев
Източник: btvnovinite.bg