Ботев Враца постигна ключова победа с 1:0 на терена на

...

Ботев Вр устиска ключова победа по пътя към Първа лига

Ботев Враца реализира основна победа с 1:0 на терена на своя районен противник Монтана.

Дербито на Северозапада се игра на актуализирания стадион на Монтана „ Огоста “, за пръв път отчасти и на осветяване.

Трите точки за врачани им помогнаха да пернат надлежно с четири и пет на преследвачите в класирането Царско село и Локомотив Сф, създали ремита в събота.

Ботев събра 33 и води в класирането след изиграването на 15-те кръга от първия стадий от шампионата на Втора лига.

Ще има още два до края на календарната 2017-а, в това число и още едно дерби на върха - сред Ботев Вр и Локо Сф.

При победа Монтана също се включваше в борбата за промоция за елита, само че това проваляне остави отбора на Ферарио Спасов

Дербито стартира с по-добра игра на врачани, които несъмнено имаха превъзходство през първото полувреме и пропиляха някои обстановки.

През втората част обаче обстановката се промени и преобладаващият тим беше този на Монтана.

Но в 65-ата минута преди малко появилият се на терена за Ботев Атанас Димитров засече от въздуха една центрирана от ляво топка и я изпрати във вратата на домакините – 0:1 за наслада на солидната агитка от Враца.

Монтана се подвигна на цялостен взлом, а в последните 10 минути имаше и човек повече на терена. Даниел Гаджев за следващ път с лекост си изкара червен картон /два жълти/ и бе изпъден.

Последните 10 минути от мача минаха тотално в наказателното поле на Ботев, имаше мелета, греда, решителни намеси на вратаря на гостите Христо Митов, само че врачани устискаха и завоюваха дербито с 1:0.