Ботев Враца посреща Пирин Благоевград в откриващия мач от 22-ия

...

Дерби за оцеляване дава старт на 22-ия кръг в Първа лига

Ботев Враца посреща Пирин Благоевград в откриващия мач от 22-ия кръг на Първа лига. Двата отбора ще водят яростна борба за оцелявана до края на сезона.

В предишния кръг Пирин затрудни Левски, само че въпреки всичко загуби с 1:3, макар че беше с човек повече през по-голямата част от мача. Ботев Враца пък разумно позволи проваляне против ЦСКА (0:3)на " Васил Левски ".

За последно двата тима се срещнаха на 18 ноември 2023 година Тогава " орлетата " се класираха за 1/4-финалите от шампионата за Кеупата на България, откакто победиха с 2:1 врачани. Успехът им пристигна след гол в 112-ата минута - постоянното време приключи с тъждество 1:1.

В първия мач сред двата състава за състезание пък Ботев завоюва с 1:0 в Благоевград.

38 са дуелите сред Пирин и Ботев Враца в исторически плал. Благоевградчани са спечелили 16 от тях, противникът им е триумфирал 13 пъти. Девет от срещи са завършили наедно.

През зимната Пауза " орметата " смениха треньора. Наччело на отбора бе назначен Олександър Бабич. Във враца не престават на имат доверише на Христо Янев.

В другия петъчен дуел Ботев Пловдив е хазаин на Етър.

" Пловдивчани позволиха разочароващо проваляне с 1:2 от Крумовград при подновяването на шампионата. Тази загуба остави " жълто-черните " с актив от 29 точки на 8-ата позиция в класирането. Сега Ботев ще се надява да реализира първи триумф през 2024 година. Това е противник, който Ботев към този момент два пъти победи през сезона като посетител. " Жълто-черните " са неуверени домакини с 5 победи, 1 реми и 4 загуби в 10 срещи в шампионата през сезона. Те впечатляват с ефикасност - 20 вкарани гола в тези мачове, само че имат и 12 позволени.

Тимът на Етър направи реми 1:1 с ЦСКА 1948 вкъщи в първия си мач в лигата за 2024 година Попадение в добавеното време на Иван Василев от дузпа донесе точка на Етър. " Виолетовите " имат единствено 10 точки в актива си и са на последното 16-то място. Отборът на Етър е вторият най-слаб посетител в лигата с 5 извоювани точки в 10 дуела.